Nasz nowy dom 26.03.2020 Kuzie. Metamorfoza domu pani Danuty

2020-03-25 14:47
Nasz nowy dom
Autor: Materiały Prasowe

Przeniesiemy się do podlaskiej wsi Kuzie, gdzie mieszka pani Danuta wraz z dwudziestosiedmioletnią córką, cierpiącą na porażenie mózgowe, Weroniką. Mąż pani Danuty zmarł ponad rok temu, wcześniej małżeństwo pochowało czworo dzieci. Siłę do życia Pani Danucie daje Weronika. To ona mimo swojej niepełnosprawności wspiera mamę i nadaje sens jej życiu. Dom kobiet jest w tragicznym stanie: ogrzewanie stanowi jeden dymiący piecyk w kuchni, łazienka jest całkowicie nieprzystosowana do niepełnosprawności córki, kobiety śpią w jednym pokoju, które jest zarówno kuchnią i kotłownią.

Nasz nowy dom 26.03.2020 Kuzie. Metamorfoza domu pani Danuty. Katarzyna Dowbor widząc w jakich warunkach żyją kobiety jest przerażona: 'Jak weszłam do tego pomieszczenia w którym śpicie, bo ciężko nazwać to sypialnią, trudno to nazwać kuchnią, to jestem przerażona. Nie są to warunki do życia, do mieszkania. A poza tym największy problem jaki widzę jest taki, że ten dom nie jest bezpieczny, bo nie powinno się spać przy piecu'.

Nasz nowy dom 26.03.2020 Kuzie. Metamorfoza domu pani Danuty

Ekipa Naszego Nowego Domu postanowi zrobić wszystko, aby rodzinie żyło się łatwiej, a także, aby Weronika mogła być bardziej samodzielna. Metamorfozę domu zaplanuje Maciek Pertkiewicz, a remont zrealizuje ekipa budowlana pod kierownictwem Artura.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE