Najnowsze tureckie seriale, które w Polsce byłyby hitem. Trafią do polskiej telewizji?

2022-03-22 16:30 Adrian Rybak
Bir Zamanlar Çukurova
Autor: Youtube.com/Rosenss MV

Seriale tureckie w Polsce od kilku lat odnoszą ogromny sukces. Widzowie w naszym kraju pokochali historie bohaterów z kraju znad Bosforu. Wiele osób porównuje ich fenomen to sukcesu telenowel latynoamerykański na początku XX wieku. W ostatnim czasie w Turcji pojawiły się nowe propozycje, które mogłyby odnieść sukces w Polsce. Oto najciekawsze tytuły.

Tureckie seriale niespodziewanie podbiły świat. Wszystko zaczęło się od dwóch produkcji - Wspaniałe stulecie oraz Grzech Fatmagul. Te dwie telenowele z Turcji odniosły sukces na całym świecie i rozpoczęły trwający do dzisiaj trend. Można go zauważyć także w Polsce. Aktualnie w naszej telewizji można oglądać kilka interesujących tytułów - Miłość i przeznaczenie, Zranione ptaki i Zapukaj do moich drzwi to niektóre z nich. W Turcji cały czas powstają jednak nowe telenowele, które nie trafiły jeszcze do naszej telewizji. Nie wiadomo, czy tak się stanie, ale niektóre tytuły powinny zainteresować polskie stacje. Przygotowaliśmy opisy kilku seriali, które mogłyby przypaść do gustu polskim widzom.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze tureckie seriale na Netflix. TOP10 tytułów, które warto zobaczyć

Seriale podobne do Więźnia miłości. Tureckie produkcje o miłości, które warto obejrzeć

Yasak Elma

Historia zaczyna się, gdy Yildiz poznaje Ender, kobietę z wyższych sfer, która oferuje jej pracę jako pokojówka. Yildiz jest bardzo podekscytowana, podczas gdy jej Zeynep jest naprawdę niezadowolona z tego pomysłu. Po kilku dniach Yildiz przybywa do domu Endera i zachwyca się jej bogactwem. Wkrótce zakochuje się w mężu szefowej i zaczyna z nim flirtować. Ender rozumie, że Yildiz marzy o luksusowym stylu życia, więc postanawia zaproponować Yildiz zostanie kochanką męża, dzięki czemu będzie miała dowód, że Halit zdradza ją z inną kobietą.

Bir Zamanlar Çukurova

Fabuła skupia się na zakochanej parze. Züleyha y Yılmaz postanawiają ukryć swoje tożsamości w związku o podejrzenie zbrodni. Yılmaz zabił mężczyznę, który próbował wykorzystać seksualnie jego ukochaną. Para wyjeżdża ze Stambułu na turecką prowincję. Tam zaczynają pracować na ranczu. Syn właściciela posiadłości, Demir, zakochuje się w Züleysze.

Sadakatsiz

Główną bohaterką serialu Sadakatsiz jest Asya. To lekarka, która odnosi wiele sukcesów. Jest żoną mężczyzny o imieniu Volkan, który na pozór jest niesamowitym mężem i świetnym ojcem dla ich córki. Pewnego dnia Asya odkrywa, że jej mąż zdradzą ją z inną kobietą. Będzie musiała wybrać - walczyć o rodzinę, czy zemścić się na niewiernym małżonku.

Kuruluş: Osman

Historia skupia się na życiu syna Ertugrula - Osmana, który dał początek potężnemu Imperium Osmańskiemu podbijając nowe ziemie i powiększając posiadłości. Osman Gazi żył w latach 1258–1326, miał 8 synów i jedną córkę z dwóch małżeństw. Pierwszą jego żoną była Malhun Hatun, która wpisała się w historię turecką nie tylko ze względu na wielką miłość do niej Osmana, ale także z powodu jej wybitnych talentów. Serial pokazuje losy tych postaci historycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE