Najlepsze filmy science fiction w dziejach kina. TOP5 produkcji, które każdy powinien znać

2022-06-29 16:49 Natalia Nowecka

Science fiction, tudzież sci-fi, to jeden z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej płodnych gatunków filmowych. Na przestrzeni lat powstało wiele uznanych produkcji popularnonaukowych, często łączonych z fantasy, czy westernem. Które z nich są jednak najlepsze? Wyłoniłam dla was 5 absolutnie najlepszych filmów science fiction w dziejach kina.

Science fiction to gatunek głęboko zakorzeniony w dziejach kinematografii. Swoje pierwsze kroki stawiał już w 1902 roku, kiedy to Georges Méliès powołał do życia "Podróż na Księżyc", stając się swojego rodzaju prekursorem gatunku popularnonaukowego. W późniejszych latach debiutowały takie tytuły, jak "Metropolis" Fritza Langa i kultowa "2001: Odyseja kosmiczna" Stanleya Kubricka. Prawdziwym boom na sci-fi nastąpił jednak dopiero w latach 70. XX wieku, kiedy to George Lucas postanowił zabrać nas w podróż do Odległej Galaktyki, z której nie wróciliśmy po dziś dzień. Po sukcesie "Gwiezdnych wojen" nastąpiła prawdziwa fala produkcji popularnonaukowych, które niezmiennie cieszą się olbrzymią popularnością. Z ich poziomem bywa jednak różnie.

Najlepsze filmy science fiction w dziejach kina - TOP5

Jeśli marzy wam się seans naprawdę dobrego i godnego uwagi filmu science fiction, koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, którą znajdziecie w górnej części artykułu. Wyłoniłam tam dla was 5 absolutnie najlepszych filmów sci-fi, jakie widziało kino. Enjoy!

Sonda
Lubisz science fiction?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE