Najlepsze filmy na Halloween. Co obejrzeć w najstraszniejszą noc w roku?

2022-10-05 23:18 Natalia Nowecka

Szykujecie halloweenowy maraton horrorów, ale nie wiecie, na które tytuły się zdecydować? Planujecie przygotowania do nocy duchów i szukacie dobrego horroru, który wprowadzi was w odpowiedni klimat? Trafiliście po właściwy adres - tu znajdziecie 7 absolutnie najlepszych straszaków na Halloween.

Październik to wyjątkowy czas w roku. Dni stają się coraz krótsze, pogoda nie zachęca do opuszczania przytulnego zacisza domowego, a liście nabierają silnie czerwonej barwy. Październik to też oczywiście czas wszelkiej maści horrorów i straszydeł, w końcu w powietrzu wisi już widmo Halloween. Niegdyś wierzono, że w nocy z 31 października na 1 listopada zasłona oddzielająca świat żywych, od umarłych, jest najcieńsza i dlatego zbłąkane dusze, które nie zaznały spokoju po śmierci, przenikają do naszej rzeczywistości, by prześladować nas i straszyć.

Niezależnie od tego, czy w to wierzycie, czy też nie, wielu z was z pewnością spędzi tę noc przed telewizorem zajadając popcorn i szukając dobrego horroru. By ułatwić wam poszukiwania, wyłoniłam 7 - moim zdaniem - absolutnie najlepszych filmów na Halloween, które warto obejrzeć w tę najstraszniejszą noc w roku. Znajdziecie je w powyższej galerii. 

A jeśli interesują was inne tego typu zestawienia, koniecznie zajrzyjcie do naszych galerii najlepszych straszaków ostatnich lat i kultowych horrorów, które każdy powinien obejrzeć

Jak dobrze znasz kultowe horrory? QUIZ dla prawdziwych miłośników grozy

Pytanie 1 z 8
Którego z tych horrorów nie nakręcił Wes Craven?
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE