Najgorszy aktor na świecie to... Polak! Nie zgadniecie, o kogo chodzi

2019-08-13 15:04 aw
Najgorszy aktor
Autor: WISEAU-FILMS / Album/EAST NEWS

Kilkanaście ładnych lat temu krytycy i eksperci filmowi ogłosili, kto jest absolutnie najgorszym, najmniej utalentowanym aktorem w historii. Rzeczywiście - przyglądając się jego karierze i rolom filmowym, bardzo trudno nie przyznać im racji. Co więcej, okazuje się, że mężczyzna, o którym mowa, jest Polakiem, a o jego 'osiągnięciach' słyszał cały świat.

Najgorszy aktor na świecie jest Polakiem. Mimo że może to mocno dziwić, krytycy filmowi przyznali taki tytuł właśnie naszemu rodakowi. Wszystko dzięki temu, że pochodzący z Polski artysta postanowił poszukać szczęścia w Hollywood. I, właściwie, poniekąd mu się to udało - o jego filmie słyszeli niemal wszyscy.

Najgorszy aktor na świecie to...

Tytuł najgorszego aktora wszech czasów należy do Tommy'ego Wiseau, twórcy kultowego filmu The Room. Okazuje się bowiem, że Wiseau tak naprawdę nazywa się Piotr Wieczorkiewicz (lub Wieczór) i urodził się w Poznaniu. The Room, film z 2003 roku, to produkcja, w której Wiseau nie tylko zagrał główną rolę, ale także wyreżyserował oraz napisał do niej scenariusz. The Room okazał się filmem tak złym, że do tej pory nikt nie jest w stanie o nim zapomnieć. To swego rodzaju film-legenda. Ta historia zainspirowała nawet Jamesa Franco do nakręcenia filmu o Wiseau i powstawaniu The Room, który nosi tytuł Disaster Artist. Franco został za niego zresztą nagrodzony Złotym Globem.

Informację o polskich korzeniach Tommy'ego Wiseau wygrzebał jeden z użytkowników Reddita, ponieważ sam aktor udostępnia na swój temat bardzo mało informacji. Osoby badające jego pochodzenie znalazły dokumenty imigracyjne, które mają potwierdzać, że Wiseau urodził się w Poznaniu w 1955 roku, a oboje jego rodzice są Polakami. Na jego pochodzenie mają wskazywać także inne szczegóły - jak np. fakt, że jest wyznania rzymskokatolickiego oraz to, że mówi z silnymi wschodnim akcentem. Wiseau potwierdził także w programie Jimmy'ego Kimmela, że pochodzi z Europy. Zaskoczeni?

Tommy Wiseau
Autor: WISEAU-FILMS / Album/EAST NEWS
NAJNOWSZE