Najgorsze filmy oparte na książkach. Ekranizacje i adaptacje, o których wolelibyśmy zapomnieć

2022-04-11 16:09 LP
Wiedźmin 2001
Autor: fot. PIOTR LISZKIEWICZ / SE

Czy przeniesienie bestsellerowej powieści na ekran musi zakończyć się sukcesem? Okazuje się, że niekoniecznie. Jest naprawdę sporo produkcji, które próbowały opowiedzieć książkową historię w postaci filmu, ale ostatecznie nie wyszło. O jakich tytułach mowa?

Najgorsze filmy na podstawie książek. Które tytuły rozczarowały fanów? Ekranizacje i adaptacje zawsze wybudzają sporo emocji wśród widzów i czytelników. Przeniesienie historii z książki, która osiągnęła wielkie uznanie lub międzynarodowy sukces, nie zawsze musi skończyć się dobrze. Branża filmowa zna przypadki, że dobra historia to nie wszystko. Liczy się umiejętność przeniesienia książkowej opowieści na filmowy lub serialowy scenariusz, odpowiednio dobrana obsada aktorska oraz ostateczna realizacja. Po drodze znajduje się wiele rzeczy, które można zepsuć. W dzisiejszym zestawieniu wybraliśmy kilka tytułów, które są idealnym dowodem na to, że wysoka oglądalność nie idzie w parze w jakością. Oto najgorsze filmy oparte na książkach. Ekranizacje i adaptacje, o których wolelibyśmy zapomnieć.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE