Najdłuższy film wszech czasów to...

2019-09-18 17:04 k.w.
Najdłuższy film wszech czasów to...
Autor: screen YouTube/Faunographer

Każdego roku powstaje mnóstwo nowych filmów. Są wśród nich produkcje, które wyróżniają się tematyką, scenografią, doborem aktorów czy też ujęciem tematu. Już wkrótce ma mieć premierę film, który będzie się wyróżniać... długością. Ma on trwać kilkaset godzin. O jakim filmie mowa? Ile będzie trwać najdłuższy film wszech czasów? Tego dowiecie się już teraz na EskaCINEMA.pl

Najdłuższy film wszech czasów to... 51-letni Szwed - Anders Weberg postanowił pobić wszelkie rekordy. Od lat pracuje on nad tytułem, który będzie najdłuższym filmem wszech czasów. Nie będzie on jednak trwać czterech, siedmiu, a nawet dziesięciu godzin. Jego obejrzenie zajmie nam znacznie dłużej, bo aż kilkaset godzin! Ile dokładnie będzie trwać i o czym będzie opowiadać? Czy produkcja będzie dostępna w kinach?

Najdłuższy film wszech czasów to...

Ambiancé to tytuł filmu, który niewątpliwie będzie rekordzistą. To produkcja, która przedstawi czas i przestrzeń, splatające się i tworzące abstrakcyjną, surrealistyczną opowieść, do złudzenia przypominającą marzenie senne. Będzie trwać 720 godzin, czyli 30 dni. Autor filmu pracuje nad nim od kilku lat. Codziennie stara się nagrywać około siedmiu godzin materiału. W 2016 roku Anders Weberg opublikował pierwszy trailer produkcji, który trwał równie długo - aż 7 godzin. 

Weberg ma już na koncie ponad 300 filmów. Ambiancé ma być jego ostatnią produkcją. Jej premierę zaplanowano na 31 grudnia 2020 roku. Jednorazowo w kinach na wszystkich kontynentach ma się rozpocząć jego emisja. Po niej film zostanie zniszczony. Poniżej znajdziecie zwiastun nadchodzącego filmu, w minutowym skrócie:

NAJNOWSZE