Najczarniejsze charaktery w polskich serialach. Te postaci nie cofną się przed niczym

2019-07-15 15:32
Ślepnąc od świateł
Autor: screen youtube.com/user/HBOPOLSKA screen youtube.com

Dobrze wykreowany serialowy złoczyńca jest w stanie ukryć swoje prawdziwe intencje i odpowiednio manipulować - również widza. Które czarne charaktery w polskich serialach zapamiętamy na długo?

Najczarniejsze charaktery z polskich seriali - kto w tej roli wypadł najlepiej? W naszym kraju powstało kilka naprawdę niezłych kryminalnych i sensacyjnych produkcji, które spokojnie mogą stawać w szranki z wysokobudżetowymi serialami amerykańskimi. Dobrze napisane dialogi, trzymający w napięciu scenariusz i przerażający antagonista, o którym bardzo trudno zapomnieć. Które czarne charaktery w polskich serialach są warte uwagi?

Seriale 2019: premiery i kontynuacje. Na co warto czekać?

Najczarniejsze charaktery z polskich seriali

Adam Grzywaczewski 'Grzywa' - Wataha

W pierwszym sezonie serialu znaczna część ekipy z bieszczadzkiej straży granicznej ginie w wyniku wybuchu, a główny wątek skupia się wokół rozwikłania zagadki, kto jest odpowiedzialny za wysadzenie budynku. Na samym końcu pierwszego sezonu dowiadujemy się, że to właśnie wzbudzający zaufanie Rebrowa Grzywa (grany przez Bartłomieja Topę), kapitan straży granicznej, działał na zlecenie handlarzy bronią.

Ewelina Rozłucka - Belfer

Ta niepozorna dziewczynka grana przez Paulinę Szostak jest główną antagonistką w pierwszym sezonie Belfra. To właśnie ona jest odpowiedzialna za zabójstwo swojej najlepszej przyjaciółki, Asi Walewskiej. Ewelinę do zbrodni zmotywowała wyłącznie zazdrość o powodzenie Asi i tego, że jej życie nie wygląda tak, jak życie Walewskiej. Co więcej, Rozłucka doprowadziła także do śmierci Lesława. Niesłusznie oskarżyła go o molestowanie - mężczyzna nie radził sobie z życiem z takim piętnem i popełnił samobójstwo.

Dario - Ślepnąc od świateł

Jan Frycz jako Dario w serialowej adaptacji powieści Jakuba Żulczyka zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan. Gangster, który po wieloletniej odsiadce wychodzi z więzienia, początkowo zdaje się nie do końca odnajdywać w nowych realiach. To tylko pozory. Bardzo szybko przekonujemy się, że Dario jest uosobieniem zła, człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym i jest w stanie podporządkować sobie absolutnie każdego. Do tego stopnia, że głównego bohatera zmienił w mordercę.

Nadieżda Tumska - Ekstradycja

W kultowym serialu z lat 90. Olgierd Halski, komisarz policji zajmował się m.in. ściganiem rosyjskiej mafii. W drugim sezonie serialu władzę nad nią objęła Nadzieżda Tumska (Maria Pakulnis), a kiedy Halski przejął narkotyki z przemytu Nadzieżdy, gangsterzy na jej zlecenie porwali Basię, córkę komisarza. Mimo że udało mu się odzyskać córkę, Halski ostatecznie zostaje zdymisjonowany i wyrzucony z policji.

Władysław Lis - 1983

Postać, w którą w pierwszym polskim serialu Netflixa wciela się Andrzej Chyra, jest dowodem na to, że opanowany chęcią zdobycia władzy człowiek, nie ma właściwie żadnych oporów. Należący do Partii minister Lis jest jedną z osób znających prawdę o zamachach, przez które nie doszło do upadku Związku Radzieckiego. Bardzo mocno pracuje na to, aby informacja o tym, że stoi za nimi Partia, a nie terroryści, nie wyszła na jaw. Lis to dwulicowy, podstępny człowiek, potrafiący kłamać bez mrugnięcia okiem.

NAJNOWSZE