Na dobre i na złe - jak zmienili się bohaterowie serialu?

2019-11-08 13:38 kw
Na dobre i na złe
Autor: materiał prasowy

W niedzielę, 7 listopada 1999 roku widzowie w Polsce po raz pierwszy zobaczyli słynną czołówkę serialu Na dobre i na złe, która na długo wryła się w pamięć wielu pokoleń Polaków. Przez wiele lat melodia rozpoczynająca serial stała się synonimem niedzielnego popołudnia. Przed ekranami telewizorów gromadziły się całe rodziny. To wówczas aktorzy wcielający się w rolę lekarzy z Leśnej Góry niemal automatycznie zyskiwali miano gwiazd, a losy ich bohaterów stanowiły temat do rozmów Polaków przez kilka kolejnych dni po emisji odcinka. Leśna Góra stała się symbolem szpitala idealnego, a środowisko medyczne dwukrotnie uhonorowało serial prestiżową nagrodą Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Zobacz, jak zmienili się aktorzy, grający w produkcji.

Na dobre i na złe - jak zmienili się bohaterowie serialu? Mimo upływu lat Na dobre i na złe znajduje się w ścisłej czołówce najchętniej oglądanych seriali w Polsce i pozostaje liderem oglądalności w dniach swojej emisji. Na dobre i na złe to serial, który wykreował wiele niezapomnianych aktorskich ról i duetów. Z pierwszych lat trzeba wspomnieć chociażby o: Małgorzacie Foremniak i Arturze Żmijewskim (Zosia i Jakub Burscy), Alicji Bachledzie-Curuś i Macieju Zakościelnym (Ania Bochenek i Igor Kurowski), Mai Ostaszewskiej i Piotrze Adamczyku (Meg i diaboliczny szef firmy farmaceutycznej Jerzy Kozerski), Agnieszce Dygant i Tomaszu Kocie (cudna salowa Mariolka i milioner Korzycki), Pawle Wilczaku i Edycie Jungowskiej (niezapomniani Mareczek i Bożenka), Jolancie Fraszyńskiej i Marianie Opani (Monika i Tadeusz Zybertowie) oraz Darii Trafankowskiej i Piotrze Garlickim (niezapomniana siostra oddziałowa Danusia i doktor Tretter - jedyny obecny do dzisiaj bohater).

20 lat na dobre i na złe - jak zmienili się aktorzy?

Przez lata obsada serialu ulegała wymianie i naturalnej rotacji. Pewne wątki wygasły, pojawili się nowi bohaterowie, a także dzieci głównych bohaterów sprzed lat. Niezmiennie jednak od 20 lat w obsadzie serialu znaleźć można najlepszych polskich aktorów, którzy swoimi rolami zaskarbiają sobie sympatię wiernych i nowych widzów tego najpopularniejszego w Polsce serialu medycznego. Pośród aktorów, którzy na stałe wpisali się w losy Leśnej Góry trzeba wspomnieć m.in. o: Bartoszu Opani, serialowym Witku Latoszku, Anicie Sokołowskiej (Lena Starska). Od roku 2008 z serialem związali się: Katarzyna Dąbrowska, Marcin Rogacewicz oraz Emilia Komarnicka. Kolejne lata to kolejne obsadowe niespodzianki. W roku 2011 do serialu dołączył Michał Żebrowski (jako z pozoru antypatyczny profesor Falkowicz, którego pokochały miliony widzów), w 2012 Grzegorz Daukszewicz (jako chirurg Adam Krajewski, brat Falkowicza), a w roku 2016 do Leśnej Góry scenarzyści sprowadzili serialową córkę pary głównych bohaterów sprzed lat - Julię Burską (w tej roli piękna Aleksandra Hamkało). Jej towarzyszem w życiu zawodowym i prywatnym został grany przez Piotra Głowackiego ekscentryczny i niezwykle utalentowany neurochirurg profesor Bart.

Obecnie w obsadzie: Michał Żebrowski, Piotr Głowacki, Aleksandra Hamkało, Filip Bobek, Marta Żmuda Trzebiatowska, Mateusz Janicki, Mateusz Damięcki, Emilia Komarnicka, Robert Koszucki, Ilona Ostrowska, Agnieszka Pilaszewska, Kamila Kula, Pola Gociarz, Marcin Zacharzewski, Maciej Zacharzewski, Anna Samusionek, Zuzanna Lit, Marcin Urbanke i inni. 

NAJNOWSZE