MŚ lekkoatletyka 2019 Doha - transmisja. Kiedy, gdzie i o której oglądać starty Polaków?

2019-09-27 8:40
Lekkoatletyka MŚ Doha 2019
Autor: PAWEL SKRABA/SUPER EXPRESS Lekkoatletyka 2020

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2019 odbędą się w dniach 27 września – 6 października w stolicy Kataru - Dosze. To zdecydowanie najważniejsza lekkoatletyczna impreza w tym roku i dlatego bardzo liczymy na wysoką formę naszych reprezentantów. Kiedy, gdzie i o której godzinie oglądać MŚ w lekkoatletyce 2019?

MŚ w lekkoatletyce 2019 w Dosze odbędą się na przełomie września i października. Wielu kibiców może zastanawiać fakt, czemu tak późno zdecydowano się na organizację najważniejszej lekkoatletycznej imprezy. Otóż odpowiedź jest prosta - w lipcu i sierpniu temperatury w Katarze sięgają 45 stopni, co uniemożliwiałoby zawodnikom starty na najwyższym poziomie. Polskę reprezentować będzie 44 sportowców, a nasza reprezentacja jak zwykle stawiana jest w gronie faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej.

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2019 Polska

Na zdobycie medalu dla Polski wśród mężczyzn największe szanse mają: kulomioci - Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, tyczkarze - Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, młociarze - Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Wśród kobiet na podium liczy nasza sztafeta 4 x 400 metrów, Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz nasze młociarki - Malwina Kopron i Joanna Fiodorow. Przypomnijmy, że na MŚ w lekkoatletyce zabraknie kontuzjowanych: Anity Włodarczyk, Sofii Ennaoui oraz Cypriana Mrzygłóda.

MŚ lekkoatletyka 2019 transmisja na żywo

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2019 obejrzymy w Telewizji Polskiej. Wszystkie starty pokaże TVP Sport. Nie zabraknie także transmisji online z tego wydarzenia. Stream będzie dostępny za darmo na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

NAJNOWSZE