Motyw w TVN - obsada nowego serialu kryminalnego. Kto występuje?

2020-02-13 16:00
Motyw - obsada
Autor: TVN/X-News Motyw - obsada

TVN kolejny raz postanowił postawić na produkcję kryminalną. Po niewątpliwym sukcesie Pułapki oraz Pod powierzchnią, przyszedł na czas na nowy serial zatytułowany Motyw. Produkcja zapowiada się niezwykle ciekawie między innymi dlatego, że jej akcja będzie dziać się na dwóch płaszczyznach czasowych - w latach współczesnych oraz pod koniec lat 80.

Motyw w TVN - obsada nowego serialu kryminalnego. Kogo w nim zobaczymy? „Motyw” to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie – Luiza, Czarna oraz Maks. Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że za zdarzenie odpowiedzialna jest jej szefowa…

Motyw w TVN - co się wydarzy?

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Do rozwiązania gdańskiego śledztwa nie wystarczy tylko wnikliwa analiza dowodów i przesłuchania podejrzanych – trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice. Tym samym widzowie zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach przeniosą się do miasta z lat 80.

Motyw w TVN - obsada serialu

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się:

  • Małgorzata Kożuchowska
  • Andrzej Konopka,
  • Olga Bołądź,
  • Magda Walach,
  • Adam Ferency,
  • Magdalena Turczeniewicz,
  • Maria Mamona
  • Mateusz Rusin

W rolę głównych bohaterów w młodości, pojawiających się w retrospekcjach, wcielili się: Bartłomiej Kotschedoff, Agata Turkot oraz Grażyna Sobocińska.

NAJNOWSZE