Moment Prawdy - pamiętasz kontrowersyjny teleturniej Polsatu? Tym żyła cała Polska!

2021-06-11 15:15 Adrian Rybak
Moment Prawdy
Autor: Dailymotion.com/DzasIq (Ipla TV)

Moment Prawdy to prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny teleturniej w historii polskiej telewizji. Kiedy był emitowany, mówiła o nim cała Polska. Oglądać go można było w Polsacie, a prowadzącym show był Zygmunt Chajzer. Na czym polegał program i dlaczego wywoływał tyle skrajnych emocji wśród widzów?

Moment Prawdy to program Telewizji Polsat, który emitowany był w latach 2009-2010. Oglądać można było go w czwartki o godzinie 21:00, a po jakimś czasie o 22:00. Teleturniej oparty był na kolumbijskim formacie Nada más que la verdad (tlum. Nic więcej jak prawda). Uczestnicy show, aby zdobyć dużą sumę pieniędzy, musieli odpowiadać na pytania związane z ich prywatnym życiem. Na castingu odpowiadali na 100 pytań, często bardzo intymnych i kontrowersyjnych. Podczas udzielania odpowiedzi byli podłączani do wykrywacza kłamstw, który weryfikował, czy podawane przez nich odpowiedzi, były prawdą czy kłamstwem. Następnie najbardziej ciekawe pytania, dostosowane do życia uczestnika, zostały wybierane przez produkcję i były zadawane przez Zygmunta Chajzera w studiu. Emocje często sięgały zenitu.

Najlepsze programy rozrywkowe, które warto obejrzeć wiosną 2021

Moment Prawdy - kontrowersje

Moment Prawdy to program, który wywołał wiele skrajnych emocji. Według niektórych widzów zadawane pytania były zbyt odważne. Nie rozumiano, dlaczego uczestnicy za pieniądze są w stanie wyjawić przed całą Polską nawet najbardziej skrywane sekrety. Co więcej, zaczęły pojawiać się informacje o rozwodach czy konfliktach rodzinnych, które miały być konsekwencją udziału w teleturnieju.

Zygmunt Chajzer - wiek, wzrost, Instagram, syn, programy

Zygmunt urodził się 1 maja 1954, a więc w 2021 roku skończył 67 lat. Prezenter ma 183 cm wzrostu. Dziennikarz nie prowadzi swojego konta na Instagramie. Największą popularność przyniosła mu rola prowadzącego teleturniej Idź na całość, który był emitowany na Polsacie pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Prowadził także programy Na zawsze razem (2005), Grasz czy nie grasz (2005–2007), Gwiezdny Cyrk (2008), Moment prawdy (2009–2010), TeleGra (2000–2001), Chwila prawdy (2002–2004) i Ananasy z mojej klasy (2001–2002). Synem Zygmunta Chajzera jest Filip Chajzer, znany prezenter stacji TVN.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE