Ciekawe zapowiedzi

Powstaje kolejny serial o Tudorach, jednak dla odmiany nie o Henryku VIII. Zmienią historię!

2024-04-26 19:04

“Moja Lady Jane” to adaptacja poczytnej książki, która reinterpretuje historię tytułowej Lady Jane Grey – “królowej dziewięciu dni” z czasów Tudorów. Za powstanie serialu odpowiada Amazon Prime Video, a do sieci trafiły właśnie pierwsze fotki promocyjne.

MOJA LADY JANE – Prime Video zapowiada (nie!)historyczny serial o Jane Grey

Na początek krótki rys historyczny: Jane Grey była prawnuczką Henryka VII oraz wnuczką Marii Tudor, siostry króla Henryka VIII, i Charlesa Brandona (tego, którego w “Dynastii Tudorów” grał Henry Cavill). Po śmierci swego kuzyna Edwarda została koronowana na królową Anglii, ale tym tytułem nacieszyła się przez zaledwie dziewięć dni – stąd przydomek “dziewięciodniowej królowej” – gdyż została pozbawiona tronu i skazana na śmierć przez Marię I Tudor.

Cynthia Hand, Brodi Ashton i Jodi Meadows stwierdziły jednak, że napiszą jej historię na nowo i tak oto powstała 6-tomowa seria traktująca o zmyślonych losach różnych monarchiń – od Jane Grey po Marię I Stuart, królową Szkotów. Na kanwie ich powieści powstał nowy serial Amazon Prime Video, którego oficjalny opis prezentuje się następująco:

Przygotujcie się do poznania tragicznej opowieści o Lady Jane Grey, młodej szlachciance z czasów Tudorów, która przez dziewięć dni była królową Anglii, a następnie została ścięta w 1553 roku… pie*rzyć to. Opowiadamy historię tak, jak powinna była się rozegrać: dama w opałach sama ratuje swoje życie. [“Moja Lady Jane”] To epicka opowieść o prawdziwej miłości i wielkiej przygodzie osadzona w alternatywnym wszechświecie akcji, historii, fantasy, komedii, romansu i śmieszności.

MOJA LADY JANE – obsada i premiera. Kiedy serial trafi do oferty Prime Video?

W obsadzie serialu “Moja Lady Jane” znaleźli się m.in.:

  • Emily Bader jako Jane Grey,
  • Edward Bluemel jako Guildford Dudley,
  • Jordan Peters jako Król Edward,
  • Dominic Cooper jako Lord Seymour,
  • Anna Chancellor jako matka Jane, Lady Frances Grey.

“Moja Lady Jane” liczy łącznie osiem odcinków i wszystkie z nich ukażą się w ofercie Amazon Prime Video już 27 czerwca. Za zdjęcia do serialu odpowiada polska operatorka Maja Zamojda, mająca w dorobku choćby “Hiszpańską księżniczkę”, “Koło czasu” i “Wielką”. Reżyserią zajęła się zaś Jamie Babbit (“The Marvelous Mrs. Maisel”), która pracowała na bazie scenariusza Gemmy Burgess.

SPRAWDŹ TEŻ: 5 najlepszych seriali o monarchii, które z pewnością was zachwycą

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Zagraniczne filmy nakręcone w Polsce | To Się Kręci #17