Młody Piłsudski odc. 4: streszczenie. Ziuk poznaje Marię Juszkiewiczową i Romana Dmowskiego

2019-12-12 16:02
Młody Piłsudski
Autor: Materiały TVP

Ziuk angażuje się w działalność socjalistyczną w Wilnie. Razem z przyjaciółmi Aleksandrem Sulkiewiczem oraz Stanisławem Wojciechowskim próbują pozyskać dla sprawy nowych zwolenników. W swoich poszukiwaniach Ziuk trafia do salonu Marii Juszkiewiczowej. Nie wie jeszcze, że niebawem kobieta zostanie jego żoną. Co jeszcze wydarzy się w 4 odcinku serialu Młody Piłsudski?

Młody Piłsudski odc. 4: streszczenie. Co się wydarzy w kolejnym odcinku serialu? Pierwszy odcinek produkcji emitowany był już dwukrotnie: 11 listopada 2018 oraz 2019 roku. Do stałej emisji produkcja historyczna TVP trafiła dopiero od 8 grudnia 2019, a odcinki Młodego Piłsudskiego widzowie mogą oglądać w każdą niedzielę o godz. 20:15.

Młody Piłsudski odc. 4: streszczenie

Marię Juszkiewiczową otacza nimb wielkomiejskiej socjalistki wydalonej z Warszawy za nielegalną działalność oświatową. Kobieta robi na nim wrażenie. W jej salonie Ziuk zawiera też inną znajomość, która zaważy na jego dalszym życiu. Poznaje Romana Dmowskiego, który fascynuje go swoją osobą i poglądami. Obu mężczyzn łączy odraza do ugodowej postawy wobec caratu oraz żarliwa wiara w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wkrótce jednak ich drogi rozchodzą się na zawsze w gwałtowny sposób.

NAJNOWSZE