Miłość w czasach wojny odc. 1, 2, 3, 4: Pedro zostaje ranny w nogę, traci widzenie i trafia do lochu. Julia traci stanowisko pielęgniarki

2021-10-18 8:15 kg
Miłość w czasach wojny
Autor: materiały TVP

Miłość w czasach wojny odc. 1, 2, 3, 4 streszczenia - co wydarzy się w hiszpańskim serialu wojennym? Premierowe epizody zostaną wyemitowane w dniach 18-21 października w TVP 2 o godzinie 21:40. Produkcję będzie można oglądać także w internecie na stronie vod.tvp.pl

Miłość w czasach wojny odc. 1, 2, 3, 4. W północnej części Afryki na terytorium Melilli w 1921 roku trwają walki o terytorium Rif. Zbuntowani Riffianie, prowadzeni przez Abd el-Krima, pokonują armię hiszpańską. Straty obejmują tysiące ofiar. Postanowieniem królowej Hiszpanii, Wiktorii Eugenii, Hiszpański Czerwony Krzyż deleguje grupę pielęgniarek dowodzących przez księżną Maríę del Carmen do stworzenia szpitali we wszystkich obszarach konfliktu. W ogniu bitwy hiszpańskim żołnierzom sił dodają uczucia. Pielęgniarki i żołnierze po obu stronach linii ognia, ratując życie, odnajdują nadzieję, miłość i przyjaźń.

NAJDŁUŻSZE SERIALE [Promyk nadziei/Kozacka miłość/Przysięga/Elif] RANKING | ESKA XD - Hotplota #33

Miłość w czasach wojny - odcinek 1

Jest rok 1921. Hiszpania walczy z oddziałami buntowników o zachowanie swoich kolonii w Afryce Północnej. Trwa wojna o Rif. Kobiety z wyższych sfer madryckich zdobywają dyplomy pielęgniarek i tworzą Korpus Dam, który ma nieść pomoc rannym żołnierzom. Dołącza do nich Julia, która pragnie odnaleźć w Afryce walczących w armii brata Pedra i narzeczonego Andresa. Korpus Dam otwiera w Melilli szpital Czerwonego Krzyża, w chwilowo nieczynnej szkole. Zanim jeszcze szpital jest gotów, lekarz w randze kapitana, Fidel Calderón, przywozi tam samowolnie grupę rannych żołnierzy, gdyż w innych szpitalach polowych nie ma dla nich miejsca, i natychmiast przeprowadza operację ratującą życie. To wywoła scysję pomiędzy księżną Carmen, szefową Dam, i pułkownikiem Marquezem, szefem Wojskowej Służby Medycznej. Wśród rannych jest brat Julii, Pedro. Opowiada jej o ciężkiej sytuacji swojego pułku i twierdzi, że Andrs nie żyje. Ich dowódca, komendant Silva, zamierzał poddać cały pułk, lecz Andrs na to nie pozwolił.

Sonda
Czy będziesz oglądać Miłość w czasach wojny?

Miłość w czasach wojny - odcinek 2

Doktor Fidel informuje Julię, że zajmował się chorym o nazwisku Andres Pereda w szpitalu polowym Docker. Julia udaje się tam, ale człowiek, który miał być Andresem, okazał się rannym żołnierzem, który zabrał tylko jego rzeczy i sygnet, uznając Andresa za martwego. Pułkownik Mrquez musi ukarać doktora Fidela Calderona za niesubordynację i chce go odesłać do Madrytu, mimo że jest pretendentem do ręki jego córki, Susany. Szefem medycznym szpitala ma zostać Luis Garcs (były narzeczony zaskoczonej Pilar, jednej z Dam, który 8 lat wcześniej porzucił ją przed ołtarzem). Tymczasem jednak, na interwencję księżnej, królowa nakazuje pułkownikowi przywrócić Fidela do służby. To on ma objąć stanowisko szefa medycznego szpitala. Brat Julii przechodzi kryzys zdrowotny i operację, a Pilar zostaje wysłana ambulansem razem z doktorem Luisem do rannego oficera. Zostają zaatakowani przez rebeliantów i tylko oni uchodzą z życiem. Luis tłumaczy Pilar, że nie zjawił się na ich ślubie, bo jej brat i ojciec mu grozili i zmusili do wyjazdu bez pożegnania, ale nadal ją kocha. Andrs żyje. Jest ranny i wraz z Komendantem Silvą i kilkoma towarzyszami wpadł w ręce buntowników. Silvie udaje się wydostać za łapówkę. Rannego w nogę zabiera go przejeżdżająca ciężarówka wojskowa, którą potem zatrzymują Pilar i Luis. Silva jest operowany natychmiast po przyjeździe do szpitala. Pedro nazywa go zdrajcą. Pilar, która gotowa była wrócić do Luisa dowiaduje się, że jest on żonaty, a jego żona, Raquel, oczekuje dziecka.

Miłość w czasach wojny - odcinek 3

Silva twierdzi, że nikt z jego pułku nie przeżył. Pedro zapewnia Julię, że Andres i inni zginęli z winy dowódcy i w nocy próbuje zabić Silvę. Inni ranni żołnierze z pułku Pedra też zarzucają komendantowi zdradę. Wszyscy mają być za wystąpienie przeciwko dowódcy aresztowani, ale dopóki nie odzyskają zdrowia pozostaną pod strażą w szpitalu. Doktor Fidel podejrzewa, że księżna cierpi na gruźlicę. Julia rozumie, że brat może zostać rozstrzelany za napaść na swego dowódcę i próbuje przekupić Arabów pracujących w porcie, żeby go przemycili na statek udający się na półwysep, ale zostaje okradziona i poturbowana.

Miłość w czasach wojny - odcinek 4

W szpitalu umiera żołnierz, który jeszcze tego samego dnia ma być pochowany. Julia wpada na pomysł, by położyć go na łóżku brata i zamiast niego wywieźć karetką Pedra. Pomagają jej Pilar, Magdalena i Larbi. Również doktor Fidel przymyka na to oko. Niestety, próba ucieczki się nie udaje, Pedro zostaje ranny w nogę, traci widzenie i trafia do lochu. Julia zaś traci stanowisko pielęgniarki, a Larbi pracę. Pedro ma oczekiwać na sąd wojskowy. Magdalena odwiedza dom Larbiego, by go przeprosić za to, że wbrew swojej woli został wciągnięty w ten spisek. Kuzyn Larbiego, Abdalla, okrada pokój Dam z kosztowności i leków. Staje się jasne, że Magdalena i Larbi mają się ku sobie, doktor Felipe interesuje się Julią, a Raquel nie odda Luisa Pilar.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE