Milionerzy: uczestnik odpadł przez źle skonstruowane pytanie?! Oburzeni widzowie nie mają wątpliwości!

2021-05-06 16:20 Alicja Wójcik
Milionerzy
Autor: screen z Player.pl

Milionerzy to jeden z najchętniej oglądanych polskich teleturniejów. I mimo że polega on jedynie na odpowiadaniu na pytania, każdy odcinek wywołuje wśród widzów ogromne emocje. Zwłaszcza że fani Milionerów śledzący zmagania uczestników często sami wyobrażają sobie, jak poradziliby sobie na ich miejscu i z jaką kwotą wróciliby do domu. Dlatego też co jakiś czas zdarza się, że jedno z pytań zadanych w programie wywołuje ogromne kontrowersje, a w komentarzach wśród fanów Milionerów rozpoczyna się prawdziwa burza.

Milionerzy: uczestnik odpadł przez źle skonstruowane pytanie?! Widzowie są wściekli i uważają, że sytuacja, do której doszło, jest wyjątkowo niesprawiedliwa. W historii programu kilka razy zdarzało się, że pytanie miało więcej niż jedną dobrą odpowiedź lub w samej jego treści lub w jednej z odpowiedzi zakradł się błąd. Czy tak było również w przypadku tego gracza?

Milionerzy: uczestnik odpadł przez źle skonstruowane pytanie?!

Widzów Milionerów mocno oburzyło zdarzenie, do którego doszło w odcinku wyemitowanym w środę 5 maja. Uczestnik napotkał się ze sporą trudnością już przy drugim pytaniu, które warte było gwarantowany tysiąc złotych. Brzmiało ono: 'Goleń to:', a propozycje odpowiedzi, które przeczytał mu Hubert Urbański, były następujące: A) część podwozia samolotu, B) łysina na czubku głowy, C) udo, D) łydka. Mężczyzna był przekonany, że w pytaniu chodzi o część nogi i po chwili zastanowienia postanowił bez kół ratunkowych zaznaczyć D. Niestety, okazało się, iż prawidłowa odpowiedź na to pytanie to A) część podwozia samolotu.

Po ujawieniu poprawnej odpowiedzi Hubert Urbański doprecyzował w wyjaśnieniu, że 'goleń to podudzie, czyli część kończyny między kolanem a stopą, łydka, to jego tylna część, a goleń samolotu to element podwozia, do którego przymocowane są koła'. To wyjaśnienie jednak nie przekonało widzów programu. Pod postem na fanpage'u Milionerów po emisji odcinka pojawiła się lawina komentarzy krytykujących sposób, w jaki pytanie zostało skonstruowane:

Fatalnie skonstruowane pytanie! 😡 w zasadzie dwie poprawne odpowiedzi. Łydka w zasadzie wchodzi w skład golenia. A jeżeli już pytanie faktycznie miało dotyczyć tak szczegółowego pytania dotyczącego lotnictwa to powinno być warte ze 125 tys zł.

Chętnie przeczytam co producent programu ma do powiedzenia w kwestii tego pytania. Myślę że wszyscy tutaj komentujący chcieli by uzyskać informację dlaczego gracza tak jawnie oszukano

Goleń to część nogi znajdująca się między stawem skokowym a stawem kolanowym, zwana również łydką.Wiele razy pisana w książkach.... dostał witką po goleniach. Goleń wołowa itdWedług mnie odpowiedź była prawidłowa. Pytanie było niefortunnie sformułowane.Uczestnik powinien dalej grać

Pytanie dotyczyło goleni PODWOZIA bo tak brzmi pełna nazwa. Goleń to część nogi. Tak mało ściśle i po bandzie pocisnęliście.

Widzowie byli też zgodni, że pytanie było na tyle podchwytliwe, że nie powinno być warte tak niskiej kwoty, jaką jest gwarantowany tysiąc. Niestety - taka sytuacja nierzadko zdarza się w programie. To właśnie pokonanie progów gwarantowanych często sprawia uczestnikom sporo trudności, a pytanie za 40 tys. zł niejednokrotnie bywały cięższe niż te za 250 czy 500 tys. zł. Stacja jak na razie nie odniosła się w żaden sposób do pytania, na którym odpadł ten uczestnik. Póki co nie wiadomo także, czy mężczyzna zdecydował się odwoływać do decyzji producentów.

Kozacka miłość VS Więzień miłości. Czym się różnią te seriale? | ESKA XD - Hotplota #21
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE