Milionerzy: co napędzało silnik przedstawiony przez Rudolfa Diesla na światowej wystawie w Paryżu w 1900 roku?

2021-06-10 20:00 kg
Milionerzy
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Co napędzało silnik skonstruowany i przedstawiony przez Rudolfa Diesla na światowej wystawie w Paryżu w 1900 roku? Jak brzmi poprawna odpowiedź na to pytanie z Milionerów i czy znała ją uczestniczka programu? Pytania w teleturnieju nie należą do najłatwiejszych. Na szczęście uczestnicy mają do wykorzystania trzy koła ratunkowe - pół na pół, telefon do przyjaciela oraz publiczność. Czy uczestniczka wykorzystała dostępne koła, aby udzielić odpowiedzi na to pytanie?

Co napędzało silnik skonstruowany i przedstawiony przez Rudolfa Diesla na światowej wystawie w Paryżu w 1900 roku? Która odpowiedź na to pytanie z Milionerów jest prawidłowa i czy uczestniczka była w stanie jej udzielić bez wykorzystania żadnego z dostępnych kół ratunkowych? Propozycje, które przeczytał jej Hubert Urbański, brzmiały następująco: A) olej arachidowy B) olej rycynowy C) olej truflowy D) płynne gęsie sadło. 

Co napędzało silnik skonstruowany i przedstawiony przez Rudolfa Diesla na światowej wystawie w Paryżu w 1900 roku?

Tak brzmiało pytanie za 75 tysięcy złotych. Uczestniczka nie znała odpowiedzi, dlatego postanowiła wykorzystać koło ratunkowe - pół na pół. Do wyboru pozostały odpowiedzi A) olej arachidowy oraz B) olej rycynowy. Uczestniczka zaznaczyła B) olej rycynowy, ale niestety to zła odpowiedź. Poprawnym wariantem jest A) olej arachidowy.

Najprzystojniejsi aktorzy z tureckich seriali. TOP10 | ESKA XD - Hotplota #24
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE