Milionerzy: padło NAJTRUDNIEJSZE pytanie w historii? Tylko 2% publiczności znało odpowiedź!

2021-07-13 16:27 Alicja Wójcik
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Milionerzy nie należą do najłatwiejszych teleturniejów - tutaj, aby wyjść ze studia z naprawdę pokaźną sumą pieniędzy, trzeba mieć nie tylko szczęście, ale także naprawdę szeroką wiedzę ogólną. Dlatego też uczestnicy mogą wesprzeć się kołami ratunkowymi, które mają pomóc im w zgarnięciu głównej wygranej. Przez wiele odcinków programu wydawało się, że jedno z nich, czyli pytanie do publiczności, gwarantuje zaznaczenie dobrej odpowiedzi - w tym odcinku okazało się zupełnie inaczej.

Publiczność w Milionerach zazwyczaj nie zawodzi. Wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w których uczestnik, który korzystał z koła 'Pytanie do publiczności', mógł bez wahania zasugerować się najliczniejszym wskazaniem osób zgromadzonych w studiu, nawet gdy pytanie było wyjątkowo trudne. Jednak w przypadku tego pytania tylko garstka była w stanie wskazać dobrą odpowiedź.

Milionerzy: padło NAJTRUDNIEJSZE pytanie w historii? Tylko 2% publiczności znało odpowiedź!

Sytuacja ta miała miejsce w 394 odcinku programu, który TVN przypomniał w lipcu 2021 roku w ramach wakacyjnych powtórek teleturnieju. Pytanie było za kwotę 75 tys. zł i brzmiało następująco: 'Na Szlaku Orlich Gniazd natrafimy na liczne zamki obronne budowane na skalistych, wapiennych wzgórzach. Jednym z nich jest zamek...', a propozycje, które uczestniczka usłyszała od Huberta Urbańskiego to: A) w Olsztynie, B) w Gnieźnie, C) w Malborku, D) w Łańcucie. Uczestniczce nie pasowała żadna z odpowiedzi, dlatego postanowiła poprosić o pomoc publiczność. Zgodnie ze wskazaniem największej liczby osób zaznaczyła D. Niestety - okazało się, że poprawna odpowiedź na to pytanie to A) w Olsztynie. Nie dość, że uczestniczka odrzuciła ją na samym początku, to jeszcze tę odpowiedź wskazało jedynie 2% osób zgromadzonych w studiu! Pytanie było wyjątkowo podchwytliwe - chodzi w nim bowiem nie o miasto Olsztyn, a o wieś Olsztyn, w której rzeczywiście znajdują się ruiny zamku należącego do Szlaku Orlich Gniazd. 

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE