Milionerzy 2020 po wakacjach. Publiczność już nie pomoże zawodnikom?

2020-08-14 14:48 aw
Milionerzy
Autor: Materiały Prasowe

Teleturniej Milionerzy zadebiutował w polskiej telewizji w 1999 roku. Program cieszył się bardzo dużą oglądalnością, jednak przez ostatnie 10 lat był kilka razy zdejmowany i przywracany. Ostatnio Milionerzy powrócili na antenę TVN w 2017 roku i jak dotąd nowe odcinki programu wznawiane są zarówno w jesiennej, jak i wiosennej ramówce. Poprzedni sezon programu, który oglądaliśmy wiosną 2020 roku z powodu pandemii był nieco skrócony, jak wiele innych programów czy seriali.

Milionerzy 2020 po wakacjach - w teleturnieju szykują się spore zmiany? Po zawieszeniu nowych odcinków Milionerów TVN zdecydował się na emisję powtórek w porze programu, które widzowie mogli oglądać także przez wakacje. Wygląda jednak na to, że już niebawem powrócą premierowe odcinki teleturnieju z Hubertem Urbańskim, jednak mogą nie wyglądać w stu procentach tak samo jak dotychczas.

Milionerzy 2020 po wakacjach. Publiczność już nie pomoże zawodnikom?

Jak z pewnością doskonale wiedzą wszyscy widzowie programu, każdy uczestnik Milionerów w swojej drodze po główną wygraną może liczyć na tzw. koła ratunkowe. Obecnie są to trzy rodzaje pomocy - pół na pół, czyli odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi, telefon do przyjaciela, a także pytanie do publiczności, czyli osób siedzących w studiu, które wskazują na odpowiedź, jaka wydaje się im poprawna. Niestety obecnie w czasie pandemii i restrykcji związanych m.in. z utrzymywaniem dystansu, to właśnie to ostatnie koło ratunkowe może okazać się mocno problematyczne.

Na fanpage'u Milionerów pojawił się post z planu teleturnieju. Widać na nim, jak obecnie usadzone są osoby znajdujące się w publiczności. Każda z nich jest w maseczce, a oprócz tego zachowany jest między nimi dystans - siedzą mniej więcej co 3-4 krzesła, co oznacza, że na widowni jest ok. o 2/3 mniej osób niż dotychczas. W tej sytuacji koło ratunkowe pytanie do publiczności mocno traci na znaczeniu, a wiele osób komentujących zdjęcie, zauważyło, że dobrym rozwiązaniem mogłaby być zastąpienie go innym rodzajem pomocy. W polskiej historii Milionerów mieliśmy już dwa inne koła ratunkowe - pytanie do eksperta oraz zamiana pytania. Zwłaszcza to drugie z nich mogłoby świetnie się sprawdzić, biorąc pod uwagę, że telefon do przyjaciela najprawdopodobniej pozostanie. TVN jak na razie nie poinformował, czy w zasadach Milionerów pojawią się tego typu zmiany - o tym przekonamy się za jakiś czas.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE