Matylda, odcinek 13. Matylda (Maria Kowalska)

i

Autor: VOD TVP Matylda, odcinek 13. Matylda (Maria Kowalska)

seriale

"Matylda" odcinek 14 - streszczenie. Co wydarzy się w kolejnym odcinku serialu?

2024-05-27 8:12

„Matylda” to historia zbuntowanej córki powstańca styczniowego, która od kilku tygodni gości na antenie Telewizji Polskiej. Produkcja, w której w główną rolę wciela się Maria Kowalska, spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony widzów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne epizody produkcji. Co wydarzy się w kolejnym odcinku hitu?

W serialu "Matylda" ludzkie namiętności przeplatają się z ważnymi wydarzeniami historycznymi. To opowieść o walce o prawa, honor i najwyższą cnotę, jaką jest miłość. W środku toczącej się emancypacji kobiet, współpracy z zaborcą i emigracją zarobkową poznajemy tytułową bohaterkę - niespełna osiemnastoletnią Matyldę Bilińską, córkę byłego powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Młoda szlachcianka nie akceptuje świata takim, jakim jest. Buntuje się wobec utartych reguł i wierzy w to, że może oczekiwać od życia więcej, niż dostaje. Jej postawa nie jest jednak mile widziana w społeczeństwie. To przysporzy jej wielu kłopotów.

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

"Matylda" odcinek 14 - streszczenie

Niestety dla wszystkich fanów „Matyldy” nie mamy dobrych wieści. Odcinek 13., którego emisja odbyła się w niedzielę, 26 maja 2024 roku, był ostatnim odcinkiem kostiumowego serialu Telewizji Polskiej. Mimo że zamówiony został sezon drugi, napisano nawet kolejnych trzynaście odcinków, jak na razie brakuje środków na ich realizację. Nie wiadomo więc, kiedy nowe odcinki powstaną i czy w ogóle kiedykolwiek ujrzą światło dzienne.

Listen on Spreaker.