seriale

„Matylda” - co oglądać po zakończeniu serialu? Kostiumowe produkcje, które pokochacie

2024-05-21 8:42

Już pod koniec maja 2024 roku na antenie Telewizji Polskiej wyemitowany zostanie ostatni odcinek „Matyldy” .W finale kostiumowej produkcji Matylda urodzi dziecko, Izabela zostanie postrzelona, natomiast Tadeusz stanie do pojedynku z Rubinem. Co warto obejrzeć po zakończeniu „Matyldy”? Sprawdźcie nasze serialowe polecajki.

„Matylda” zagościła na ekranach naszych telewizorów kilka tygodni temu i od razu rozkochała w sobie widzów, którzy z zapartym tchem śledzili jej perypetie w kolejnych odcinkach. Produkcja, w której występują: Maria Kowalska, Małgorzata Buczkowska, Urszula Grabowska oraz Robert Czebotar, opowiada historię zbuntowanej córce powstańca styczniowego. Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Już w niedzielę, 26 maja, TVP1 pokaże ostatni odcinek hitu, a publiczność pozna zakończenie losów ukochanych bohaterów. Co warto zacząć oglądać, by wypełnić pustkę po „Matyldzie”?

Polskie seriale popularne za granicą | To Się Kręci #6

„Matylda” - co wydarzy się w finale?

Schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat. Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach.

Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę. Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie...

„Matylda” - co oglądać po zakończeniu serialu?

Szukacie serialu do oglądania w niedzielne wieczory? Zapraszamy do galerii poniżej, w której znajdziecie kilka kostiumowych seriali, które również mogą wam się spodobać. 

Listen on Spreaker.