Matrix 4 - obsada. Kto zagra w kolejnej części kultowego filmu?

2019-10-10 13:45 aw
Matrix
Autor: East News

Fani Matrixa powoli zaczynali tracić nadzieję, że kolejna część filmu faktycznie powstanie. Zwłaszcza że ostatnia część, Matrix Rewolucje, weszła na ekrany kin w 2003 roku. Hollywood od dłuższego czasu skupia się na odgrzewaniu dawnych hitów, co z pewnością pomogło w podjęciu decyzji o nakręceniu nowej części Matrixa. Czy jest szansa, że kontynuacja będzie tak dobra, jak pierwszy Matrix?

Matrix 4 - obsada: poznaliśmy kolejne nazwiska aktorów, którzy zagrają w nowej części filmu. Na temat samej produkcji i jej fabuły nadal jednak wiadomo dość niewiele. Szykuje się najbardziej oczekiwana premiera najbliższych lat? Za kamerą Matrix 4 stanie Lana Wachowski, co było zresztą warunkiem Keanu Reevesa, aby zgodził się powrócić do projektu.

Matrix 4 - obsada. Kto zagra w kolejnej części kultowego filmu?

Oprócz Reevesa, który ponownie wcieli się w postać Neo, w Matrix 4 zobaczymy także Carrie-Anne Moss, która również powraca do swojej roli Trinity. Jak podaje serwis Variety, jedną z głównych ról w nowym Matriksie dostał Yahya Abdul-Mateen. Aktor znany jest przede wszystkim z roli Black Manta w filmie Aquaman. W amerykańskich mediach pojawiły się także doniesienia, że w Matrix 4 ma zagrać także znany z Czarnej Pantery Michael B. Jordan, jednak jak na razie nie zostały one potwierdzone.

Matrix 4 - kiedy premiera?

Zdjęcia mają rozpocząć się na początku 2020 roku, dlatego film trafi na ekrany kin najwcześniej w 2021. Pierwsza część Matrixa miała swoją premierę w 1999 roku, a dwie kolejne, Reaktywacja i Rewolucje, ukazały się w 2003 roku.

NAJNOWSZE