Marvel stworzy przeciwieństwo Avengers! Co już wiemy o filmie Thunderbolts?

2022-06-10 13:51 Natalia Nowecka
Thunderbolts: co wiemy o nowym filmie Marvela?
Autor: materiały prasowe Marvel Studios/Disney Thunderbolts: co wiemy o nowym filmie Marvela?

Thunderbolts nadchodzą! Nowa grupa Marvela ma być swoistym przeciwieństwem Avengers, a jednocześnie odpowiednikiem Legionu Samobójców od DC. O czym opowie film i które postacie się w nim pojawią? Sprawdźcie, co już wiemy!

Thunderbolts jednak doczekają się własnego filmu. Pogłoski o produkcji dotyczącej grupy złoczyńców krążyły wśród fanów Marvela od dłuższego czasu, jednak nie było to nic pewnego. Do teraz. Wiemy już, kto zajmie się reżyserią i scenariuszem, oraz kiedy ruszą zdjęcia. O czym opowie "Thunderbolts" i kto wejdzie w skład drużyny? Fani mają już swoje typy!

Thunderbolts - Marvel stworzy własny Legion samobójców

Jak podają zagraniczne media, "Thunderbolts" jest już na wczesnym etapie produkcji. Za reżyserię odpowie Jake Schreier - człowiek, który dotąd słynął głównie z pracy nad teledyskami dla Kanye Westa i Kendricka Lamara. Ma jednak na koncie kilka głośnych produkcji z obszaru filmów i seriali, jak "Minx", "Shameless - Niepokorni" i "Papierowe miasta". Scenariusz do nowego filmu Marvela opracuje zaś Eric Pearson, który pracował wcześniej przy "Czarnej Wdowie" i "Thor: Ragnarok". 

Thunderbolts - o czym będzie nowy film Marvela?

Choć szczegóły fabularne "Thunderbolts" nie zostały jeszcze ujawnione, z pomocą przychodzą nam komiksy. Tytułowa drużyna składa się z grupy złoczyńców (tudzież antybohaterów) Marvela, którzy zostają zwerbowani przez rządową agencję i wysłani na niebezpieczną misję (czyli dokładnie tak, jak Legion samobójców). Skład ekranowej drużyny również nie jest znany, jednak patrząc na ostatni rozwój wydarzeń w Kinowym Uniwersum Marvela, śmiało możemy założyć, że głównymi pretendentami na członków Thunderbolts są obecnie: Helmut Zemo, Yelena Belova, Zimowy Żołnierz i US Agent (John Walker). Fani typują również Taskmastera, Ghost i The Abomination. Na ile te domysły znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przekonamy się.

Otwartą kwestią pozostaje również marvelowy odpowiednik Amandy Waller z "Legionu samobójców". Podejrzewano bowiem, że rolę evil Nicka Fury'ego, tj. człowieka, który zjednoczy tytułową drużynę, przejmie Thaddeus Ross. Niestety aktor wcielający się w jego postać zmarł w tym roku. Najbardziej oczywistym wyborem wydaje się być zatem Contessa Valentina Allegra de Fontaine, którą poznaliśmy już w "Falconie i Zimowym Żołnierzu". Bohaterka, w którą wciela się Julia Louis-Dreyfus, zwerbowała już w końcu US Agenta i Yelenę. 

ZOBACZ TAKŻE: Black Adam kolejną porażką DC? Zwiastun filmu superhero z Dwaynem Johnsonem wygląda po prostu koszmarnie

Thunderbolts - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery "Thunderbolts". Wiemy jedynie, że zdjęcia mają ruszyć latem 2023 roku, a część aktorów związanych z Marvelem została już poinformowana, by nie planowali na ten czas nic innego. 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP5 produkcji superhero

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE