Thunderbolts: co wiemy o nowym filmie Marvela?

i

Autor: materiały prasowe Marvel Studios/Disney Thunderbolts: co wiemy o nowym filmie Marvela?

Marvel stworzy przeciwieństwo Avengers! Co już wiemy o filmie Thunderbolts?

2022-06-10 13:51

Thunderbolts nadchodzą! Nowa grupa Marvela ma być swoistym przeciwieństwem Avengers, a jednocześnie odpowiednikiem Legionu Samobójców od DC. O czym opowie film i które postacie się w nim pojawią? Sprawdźcie, co już wiemy!

Thunderbolts jednak doczekają się własnego filmu. Pogłoski o produkcji dotyczącej grupy złoczyńców krążyły wśród fanów Marvela od dłuższego czasu, jednak nie było to nic pewnego. Do teraz. Wiemy już, kto zajmie się reżyserią i scenariuszem, oraz kiedy ruszą zdjęcia. O czym opowie "Thunderbolts" i kto wejdzie w skład drużyny? Fani mają już swoje typy!

Thunderbolts - Marvel stworzy własny Legion samobójców

Jak podają zagraniczne media, "Thunderbolts" jest już na wczesnym etapie produkcji. Za reżyserię odpowie Jake Schreier - człowiek, który dotąd słynął głównie z pracy nad teledyskami dla Kanye Westa i Kendricka Lamara. Ma jednak na koncie kilka głośnych produkcji z obszaru filmów i seriali, jak "Minx", "Shameless - Niepokorni" i "Papierowe miasta". Scenariusz do nowego filmu Marvela opracuje zaś Eric Pearson, który pracował wcześniej przy "Czarnej Wdowie" i "Thor: Ragnarok". 

Thunderbolts - o czym będzie nowy film Marvela?

Choć szczegóły fabularne "Thunderbolts" nie zostały jeszcze ujawnione, z pomocą przychodzą nam komiksy. Tytułowa drużyna składa się z grupy złoczyńców (tudzież antybohaterów) Marvela, którzy zostają zwerbowani przez rządową agencję i wysłani na niebezpieczną misję (czyli dokładnie tak, jak Legion samobójców). Skład ekranowej drużyny również nie jest znany, jednak patrząc na ostatni rozwój wydarzeń w Kinowym Uniwersum Marvela, śmiało możemy założyć, że głównymi pretendentami na członków Thunderbolts są obecnie: Helmut Zemo, Yelena Belova, Zimowy Żołnierz i US Agent (John Walker). Fani typują również Taskmastera, Ghost i The Abomination. Na ile te domysły znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Przekonamy się.

Otwartą kwestią pozostaje również marvelowy odpowiednik Amandy Waller z "Legionu samobójców". Podejrzewano bowiem, że rolę evil Nicka Fury'ego, tj. człowieka, który zjednoczy tytułową drużynę, przejmie Thaddeus Ross. Niestety aktor wcielający się w jego postać zmarł w tym roku. Najbardziej oczywistym wyborem wydaje się być zatem Contessa Valentina Allegra de Fontaine, którą poznaliśmy już w "Falconie i Zimowym Żołnierzu". Bohaterka, w którą wciela się Julia Louis-Dreyfus, zwerbowała już w końcu US Agenta i Yelenę. 

ZOBACZ TAKŻE: Black Adam kolejną porażką DC? Zwiastun filmu superhero z Dwaynem Johnsonem wygląda po prostu koszmarnie

Thunderbolts - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery "Thunderbolts". Wiemy jedynie, że zdjęcia mają ruszyć latem 2023 roku, a część aktorów związanych z Marvelem została już poinformowana, by nie planowali na ten czas nic innego. 

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP5 produkcji superhero

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film