Marvel oskarżony o plagiat! Wilkołak nocą przysporzy studiu problemów?

i

Autor: materiały prasowe Disney+ Marvel oskarżony o plagiat! "Wilkołak nocą" przysporzy studiu problemów?

Marvel oskarżony o plagiat! "Wilkołak nocą" przysporzy studiu problemów?

2022-10-17 17:36

"Wilkołak nocą" to najnowszy film Marvela, stanowiący hołd dla klasycznych filmów grozy. Film cieszy się popularnością wśród odbiorców, ale nie obeszło się też bez kontrowersji.

"Wilkołak nocą" (ang. "Werewolf by Night") to halloween special od Disney+, a przy okazji pierwszy pełnoprawny horror Kinowego Uniwersum Marvela. Na kilka dni po premierze pojawiły się zarzuty, jakoby włodarze Marvel Studios splagiatowali plakat filmu. Na ile poważna jest sprawa? 

Marvel oskarżony o plagiat - "Wilkołak nocą" przysporzy studiu problemów?

Autor grafiki posługujący się pseudonimem Midiankai udzielił wywiadu dla portalu Thedirect.com, w którym stwierdził, że ilustrator plakatu do "Wilkołaka nocą" skopiował i przerobił jego grafikę. Pierwotne dzieło powstało w 2016 roku na potrzeby holenderskiego zespołu Born from Pain, do piosenki Lonewolf i - w opinii jego twórcy - łudząco przypomina materiał promujący najnowszy film Marvel Studios. Na Twitterze pojawiła się już masa wpisów porównujących obie grafiki i internauci wydają się być zgodni - są one niezwykle podobne. Midiankai domaga się, by grafika promocyjna "Wilkołaka nocą" została należycie podpisana, a jemu wręczono odpowiednie wynagrodzenie za wykorzystanie jego twórczości. Na obecną chwilę włodarze Marvel Studios i Disneya nie zareagowali na te oskarżenia.

"Wilkołak nocą" - o czym jest film?

"Wilkołak nocą" to najnowsza produkcja Marvela ze styku horroru i komedii, utrzymana w klimatach kina grozy lat 50. "Werewolf By Night" nakreśla nam ekranowe losy Jacka Russella - wilkołaka, którego przed laty poznaliśmy na kartach komiksów Domu Pomysłów. Film dostępny jest w ofercie Disney+.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1