Mamed Khalidov o swojej największej walce i potrzebie dbania o zdrowie psychiczne. Oto Demony KSW

i

Autor: Adam Jankowski/REPORTER / EAST NEWS Mamed Khalidov o swojej największej walce i potrzebie dbania o zdrowie psychiczne. Oto "Demony KSW"

SZCZERE WYZNANIE

Mamed Khalidov o swojej największej walce i potrzebie dbania o zdrowie psychiczne. Oto "Demony KSW"

2023-12-18 11:12

Mamed Khalidov to nazwisko, które zna dziś każdy fan MMA w Polsce. Jest prawdziwą legendą KSW i jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju. Gdy wchodzi do oktagonu nie ma sobie równych, jednak nawet tak twardy i pewny siebie zawodnik musiał zmierzyć się z własnymi demonami. W najnowszym odcinku serii dokumentalnej ‘KSW. Za kulisami’ pt. ‘Demony KSW’ opowie o swojej walce z depresją, z którą zmagał się od 2015 roku. Widzowie dowiedzą się, jak przezwyciężył najtrudniejsze chwile i kto pomógł mu stanąć na nogi w najtrudniejszym momencie swojej kariery. W najnowszym odcinku serii udział wzięli także inni znani zawodnicy KSW, w tym m.in.: Marian Ziółkowski, Albert Odzimkowski i Bartosz Leśko. Produkcja ‘Demony KSW’ jest dostępna od dziś wyłącznie na Viaplay.

Najnowszy odcinek z cyklu ‘KSW. Za kulisami’ pod tytułem ‘Demony KSW’ dowodzi, że nawet najtwardsi sportowcy mogą zmagać się z depresją i problemami związanymi z psychiką. Bohaterowie filmu wyjaśniają, dlaczego odpowiednia higiena mentalna jest dla nich równie ważna w przygotowaniu do walk, co sprawność fizyczna. Widzowie przekonają się, że przed walką, dla zawodowego fightera, każdy rywal wydaje się być silniejszy niż jest w rzeczywistości. Jednak tak naprawdę to oni sami są dla siebie najbardziej niebezpiecznymi przeciwnikami. W najnowszym odcinku serii ‘KSW. Za kulisami’ legendy MMA przełamią mity dotyczące potrzeby wsparcia psychologicznego, która dla wielu osób wciąż pozostaje powodem do wstydu. Opowiedzą, także o tym w jaki sposób mentalnie przygotowują się do kolejnych starć.

Fame MMA 20 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 10.02.2024?

Mamed Khalidov postawił nas pod ścianą | Andrzej Kostyra

Najtrudniejszy przeciwnik Mameda Khalidova

Forma zawodnika jest jak stabilny stół, czyli ma cztery nogi. I na te cztery nogi składa się przygotowanie motoryczne, taktyczne, techniczne i właśnie przygotowanie mentalne. Często się mówi, że walka jest taką wisienką na torcie. Niestety ciężko jest zjeść tort z niestabilnego stołu, podkreśla zawodnik KSW, Bartosz Leśko.

Mamed Khalidov, znany z imponującego dorobku oraz ogromnych sukcesów odniesionych w oktagonie, jest dziś symbolem polskiego MMA. Jego osiągnięcia znane są wszystkim fanom KSW, jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że przez wiele lat zmagał się z ciężką depresją oraz nerwicą. W filmie ‘Demony KSW’ opowiada o swojej walce z chorobą i o tym jak wspierała go trenerka mentalna, Daria Albers, która w przeszłości pomagała również innym zawodnikom sportów walki m.in. Janowi Błachowiczowi oraz Mateuszowi Gamrotowi. Dowiemy się, dlaczego legendarny zawodnik KSW odwdzięczył jej się wręczając dość osobliwy prezent.

Pierwsze dwa lata były dla mnie tragedią. Byłem na totalnym dnie. Nie przesadzam. Gryzłem skórzaną kanapę zębami. To była taka frustracja – że jesteś fizycznie mocny, silny. Ale nie możesz pokonać głowy. Nie mogłem. To było nie do opisania, ten stan. Bezsilność. Zrobiłem wszystkie badania, okazałem się zdrowy fizycznie. Po miesiącu po prostu już pogodziłem się z tym i poszedłem do specjalisty. Stwierdzono depresję, nerwicę i to bardzo mocną… - podkreśla Mamed Khalidov.

Zawód trenerki mentalnej zawodników mieszanych sztuk walki nie należy do najłatwiejszych. To praca z nieustanną presją bycia najlepszym, trudnymi emocjami oraz własnym ‘ja’. Daria Albers świadomie wybrała karierę ‘mental coacha’ i na co dzień daje z siebie wszystko, by jej podopieczni mogli odnosić kolejne sukcesy. W produkcji Viaplay opowie o tym, w jaki sposób zdobywa zaufanie najlepszych zawodników i jak ważne w jej pracy jest bycie dobrym przywódcą, pokazywanie swoich słabości i autentyczność. Widzowie dowiedzą się również, jak pracowało jej się z mistrzem.

Kocha życie dalej, mimo tego, że ma swoje demony, z którymi walczy. Niesamowicie mnie to zainspirowało, dało mi skrzydła by jeszcze więcej pracować. Oddałam wszystko co miałam, jeśli chodzi o pracę z Mamedem - zaznacza Daria Albers.

Najnowszy odcinek z cyklu ‘KSW. Za kulisami’, pod tytułem ‘Demony KSW’, jest dostępny od dziś, wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Jeżeli jesteś w złym stanie i czujesz, że twoja sytuacja staje się nie do zniesienia, lub chcesz odebrać sobie życie, natychmiast dzwoń pod numer alarmowy 112. Jeśli zdarzało ci się myśleć o zrobieniu sobie krzywdy albo jeśli podejrzewasz, że ktoś z twojego otoczenia potrzebuje wsparcia, zawsze możesz się zwrócić o pomoc. Porozmawiaj z kimś zaufanym bądź zadzwoń pod którąś z infolinii pomocy:

  • Antydepresyjny Telefon Zaufania – 22 484 88 01
  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 800 70 2222
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.