Madame Web: jest scena po napisach? Wyjaśniamy, czy warto czekać w kinie

i

Autor: Sony Pictures Entertainment Madame Web: jest scena po napisach? Wyjaśniamy, czy warto czekać w kinie

Kino superbohaterskie

“Madame Web”: czy w filmie jest scena po napisach? Wyjaśniamy, czy warto czekać w kinie

2024-02-14 12:09

“Madame Web” zawitała w kinach i choć nikt nie oczekiwał, że film Sony prezentował będzie przyzwoity poziom, takiej porażki nawet my się nie spodziewaliśmy. Wiemy jednak, że wielu z was wybierze się do kina, by ma własne oczy przekonać się, czy produkcja z Dakotą Johnson w roli głównej rzeczywiście jest aż tak koszmarna. I specjalnie dla was sprawdziliśmy, czy “Madame Web” zawiera scenę po napisach (co byście nie siedzieli bez sensu do samego końca).

“Madame Web” wkroczyła na ekrany pokracznym krokiem. Na dzień po oficjalnej premierze może “pochwalić się” wynikiem zaledwie 17% pozytywnych recenzji w Rotten Tomatoes, przy średniej ocenie 3.8/10 (niektórzy zaczęli wręcz przepraszać “Morbiusa” za to, że nazywali go najgorszym filmem superhero w dziejach). Są to rzecz jasna opinie krytyków, bo zwykli widzowie seans mają dopiero przed sobą. W Polsce nowy film Marvela (ale nie będący częścią MCU!) zadebiutuje w piątek 16 lutego, ale już w Walentynki można załapać się na pokazy przedpremierowe (tak, żeby skutecznie zabić romantyczny nastrój, bo why not?).

“Madame Web” – jest scena po napisach?

Zatem, by nie przedłużać waszych (ewentualnych) męczarni, tudzież zaoszczędzić wam kilka minut z życia, donosimy, że nie, w “Madame Web” nie ma ani jednej sceny po napisach. Film zrywa więc z marvelową tradycją, która przez lata stała się ich znakiem rozpoznawczym.

SPRAWDŹ TEŻ: Najgorsze filmy o superbohaterach. TOP 10 tytułów, których lepiej nie oglądać

“Madame Web” – obsada. Kto wystąpił w filmie i gdzie ich wcześniej widzieliście?

Pierwsze skrzypce w “Madame Web” gra Dakota Johnson, kojarzona przede wszystkim z rolą Anastasii Steele w serii “Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Poza tym zagrała też w netfliksowych “Perswazjach”, nowej “Suspirii”, “Źle się dzieje w El Royale” i uroczej komedii (idealnej na anty-walentynki) “Jak to robią single”.

Na ekranie partnerują jej przede wszystkim Sydney Sweeney – gwiazda “Euforii”, “Białego lotosu” i “Anyone But You” (to też grają przedpremierowo w Walentynki, więc lepiej dwa razy przemyślcie dobór filmu); Isabela Merced – znana z “Rosaline” i “W śnieżną noc”, którą już niedługo zobaczymy w roli Diny, partnerki Ellie w 2. sezonie “The Last of Us”; Celeste O’Connor (“Pogromcy duchów. Dziedzictwo”) i Tahar Rahim (“Prorok”, “Mauretańczyk”).

W gościnnych rolach wystąpili też Emma Roberts (“American Horror Story”, “Scream Queens”) i Adam Scott (“Rozdzielenie”, “Wielkie kłamstewka”). Za reżyserię odpowiada zaś S.J. Clarkson, która pracowała na bazie scenariusza Matta Sazamy i Burka Sharplessa.

Czy zgadniesz, co to za produkcja Marvela? Quiz dla prawdziwych znawców uniwersum

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się adoptowany brat Thora, którego grał brytyjski aktor Tom Hiddleston?
Filmowe hity, które mogły nie powstać? Znachor, Iron Man i Titanic to nie wszystko | To Się Kręci #26