M jak miłość: odc. 1595 i 1596 streszczenie. Kryzys w związku Izy i Marcina. Czy to koniec miłości?

2021-09-06 13:06 Ewelina Kulasza
M jak miłość
Autor: fot. MTL Maxfilm

M jak miłość to serial, który gości na antenie Telewizji Polskiej od 2000 roku. Od ponad 20 lat telenowela jest jednym z najchętniej oglądanych seriali w Polsce, który przyciąga przed ekrany telewizorów ogromną publiczność! Jesteście ciekawi co wydarzy się w M jak miłość w odcinkach 1595 i 1596? Niestety na Izę i Marcina czeka kryzys w związku! Czy to koniec ich miłości?

M jak miłość to serial, który gości na antenie Telewizji Polskiej od 2000 roku. Po wakacyjnej przerwie w końcu wracają najnowsze odcinku telenoweli, na które czekał każdy fan. Przed nami 1595 odcinek - pierwszy po wakacyjnej przerwie, który będzie mieć swoją premierę już w poniedziałek 6 września o godz. 20:55. Co się wydarzy? Kryzys w związku Izy i Marcina. Czy to koniec miłości? Kryzys w związku Izy i Marcina trwa, a Chodakowska ucieka w końcu z dziećmi na wieś. Czy w Grabinie odnajdzie spokój i nadzieję? 

Top 10 komedii romantycznych. Te filmy o miłości musisz obejrzeć

M jak miłość: odc. 1595 i 1596 streszczenie

M jak miłość odcinek 1595

Po przyjeździe do Mostowiaków Iza (Adriana Kalska) opowie o swoich problemach Marii (Małgorzata Pieńkowska) – wyznając, że powoli traci nadzieję na „happy end”.

 • Przyjechałam tu odpocząć i zebrać myśli, spokojnie zastanowić się nad tym wszystkim… Ale prawda jest taka, że czuję się coraz bardziej zagubiona… i kompletnie bezradna. Marcin praktycznie nie bywa w domu. Śpi w biurze, dzieciom powiedział, że ma dużo pracy. To trwa już prawie miesiąc… Próbowałam z nim rozmawiać, ale… to na nic. Nie wiem już, co robić… On ma do mnie ogromny żal. Widać to na każdym kroku…

A Rogowska od razu zrozumie, że sprawa jest naprawdę poważna.

 • Wydawało mi się, że Marcin rozumie, że to, co się wydarzyło, nie było twoją winą…
 • Może i rozumie, ale nie potrafi zapanować nad emocjami. Widzę, że ze sobą walczy, próbuje, ale… to jest silniejsze od niego. I kiedy już pozornie wszystko jest okay, dochodzimy do jakiejś kruchej równowagi… wszystko znowu się sypie. Marcin potrafi nagle, bez słowa wyjść z mieszkania, zostawić mnie samą z dziećmi… Nie rozumiem, dlaczego najbliższy mi człowiek… odwraca się ode mnie w takim momencie?!
 • Ale wciąż go kochasz, prawda?
 • Tak… Zrobiłabym wszystko, żeby było jak dawniej. Ale nie wiem, czy to jeszcze w ogóle jest możliwe…

odc. 1595-1596

Na początek: tajemnicze zaginięcie Mateusza (Krystian Domagała). Po wyjeździe z Grabiny chłopak całkowicie zerwie kontakt z rodziną – co od razu jego bliskich zaniepokoi. Staszek (Sławomir Holland) ustali w końcu, że junior wziął w Gdyni pożyczkę. Później za to Mostowiak pojawi się nagle we Wrocławiu na liście gości jednego z hoteli... Na miejscu zamelduje się jednak ktoś inny: chłopak (w tej roli Krystian Shepherd), który będzie miał dokumenty Mateusza i jego ubranie, ale nigdy nawet nie pojawił się w Grabinie. Jak akcja rozwinie się dalej? Z kolei Izę (Adriana Kalska) i Marcina (Mikołaj Roznerski) czeka kolejna małżeńska burza, a nawet prawdziwe tornado. Chodakowski nadal będzie zazdrosny o przyjaźń żony z Michałem (Paweł Deląg) i w końcu uzna, że... to właśnie ona doprowadziła do rozstania pisarza z jego poprzednią ukochaną.

 • Cały czas powtarzałaś, jak to Michał kocha Joasię, świata poza nią nie widzi… A dziś nagle dowiedziałem się, że oni wcale nie są razem. Rozstali się. Pytanie za sto punktów: dlaczego? Może ty mi powiesz, co?!

A Iza, zamiast się tłumaczyć, tym razem się zbuntuje. I postawi mężowi ultimatum.

 •  Marcin, ja… doszłam do ściany. Nie mam już siły... I albo pójdziemy razem na terapię, spróbujemy walczyć o naszą rodzinę, albo… czeka nas rozwód!

Czy ich związek naprawdę się rozpadnie i Chodakowscy spotkają się w końcu w sądzie?

Problemy nie ominą także Magdy (Anna Mucha). Budzyńska kolejny raz umówi się z Adamem (Wojciech Świeściach) i w finale da belfrowi „kosza”. Czując, że ich przyjaźń niebezpiecznie przypomina flirt...

 • Chwila szczerości… Adam, myślę, cóż, wydaje mi się, że... chyba mnie polubiłeś?
 • W końcu to zauważyłaś?
 • Lepiej późno niż wcale… Ale sam chyba rozumiesz, że… to nie ma przyszłości. Jestem mężatką… Co gorsza: szczęśliwą mężatką.
 • Tego się obawiałem…

Z kolei Warecki pokaże Magdzie „miłosny” list, który dostał niedawno od Ani (Gabriela Świerczyńska)… Świadomy, że nastolatka nadal jest nim zafascynowana i problem wcale nie zniknął.

 • Wydaje mi się, że ten list to... tak naprawdę wołanie o pomoc. Może czas porozmawiać z naszym psychologiem? Albo nawet lepiej z psychologiem gdzieś poza szkołą?

Budzyńska będzie poruszona:

 • Dziękuję, że dałeś mi znać... Musimy wszyscy podejść do tego naprawdę delikatnie i spróbować ostatecznie rozwiązać tę sytuację…

Godzinę później Magda odkryje za to, że na „delikatność” jest już za późno… bo Ania zbuntowała się i uciekła z domu. Czy rodzina odnajdzie dziewczynę - zanim ta wpadnie w prawdziwe kłopoty?

Tymczasem Marta (Dominika Ostałowska) w premierowych odcinkach wróci nagle do Polski... i przeżyje podwójny szok. Pierwszą „niespodziankę” sprawi jej córka – nieszczęśliwie zakochana w nauczycielu. Później za to jej nerwy nadszarpnie wizyta u Łukasza (Jakub Józefowicz)… Bo w mieszkaniu chłopaka prawniczka spotka Argasińską (Alżbeta Lenska) – i w końcu zrozumie, że przyjaciółka ma romans właśnie z jej synem.

 • Patrycja? Co ty tu robisz?... O Boże…

Nad głową Łukasza w nowych odcinkach zbiorą się naprawdę czarne chmury… Argasiński (Karol Strasburger) znów spotka się z Hermanem (Piotr Łukawski) – gotów na wszystko, by odkryć, z kim żona go zdradza i by się na jej kochanku zemścić. A bandyta obieca wszystkie jego życzenia spełnić.

 • Chcę poznać tożsamość tego mężczyzny…
 • Rozumiem! I jeśli uda nam się ją ustalić… czy nadal chce pan… radykalnego rozwiązania tej kwestii?
 • Chcę tę sprawę zakończyć raz na zawsze!

Jaką cenę Wojciechowski zapłaci w końcu za romans z mężatką? Premiera 22. sezonu „M jak Miłość” już 6 września o godz. 20:55, tylko na antenie TVP2… Lepiej nie przegapić!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE