M jak miłość, Barwy szczęścia i nie tylko... Tasiemce, które lata temu podbiły serca Polaków

2021-04-12 15:33 AR
Złotopolscy
Autor: Wojciech TRACZYK/East News

M jak miłość i Barwy szczęścia to seriale, które trwają już wiele lat. Polacy lubią długie produkcje, które pozwalają im zżyć się z bohaterami. W przeszłości było więcej tasiemców, które sprawiały, że ogromne grono widzów zasiadało przed ekrany. Przypominamy kilka z nich.

Tasiemce to gatunek seriali, który cieszy się w Polsce dużą popularnością. Pojawił się wiele lat temu. Kilka seriali towarzyszy Polakom już od dekad. M jak miłość, Barwy szczęścia, Na Wspólnej i Pierwsza miłość to najpopularniejsze tytuły. Widzowie żyją losami bohaterów, co pozwala im zapomnieć o własnych problemach. Z pewnością dla niektórych osób postacie są niczym członkowie rodziny, ponieważ oglądają ich codziennie. W przeszłości istniało więcej tasiemców, jednak z różnych powodów zaprzestano ich emisji. To właśnie tam debiutowało wiele polskich gwiazd. Niektóre z tych seriali pozostawiły postacie, które uznawane są za ikoniczne, Pamiętacie stare tasiemce?

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Plebania

Serial opowiadał o problemach rodzinnych, religijnych i społecznych osób mieszkających we wsi Tulczyn. Głównym bohaterem był ks. Antoni Wójtowicz, którego grał Włodzmierz Matuszak. W telenoweli pojawił się prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny czarny charatker polskiej telewizji - Janusz Tracz. Nakręcono 1829 odcinków. Ostatni wyemitowano w 2012 roku.

Złotopolscy

Akcja serialu działa się w miejscowości Złotopolice. Była to opowieść o losach dwóch rodów - Złotopolskich oraz Gabrielów. Poruszano takie wątki jak intrygi, romanse, czy rodzinne tajemnice. Wystąpiły takie gwiazdy jak Andrzej Piaseczny, Ewa Kasprzyk, Anna Przybylska, Jacek Rozenek, Małgorzata Socha czy Andrzej Nejman.

Samo życie

Jedna z pierwszych polskich telenowel. Serial osiągnął liczbę 1000 odcinków jako drugi w historii polskiej telewizji. Opowiadał o losach pracowników redakcji gazety Samo Życie. Serial skupiał się na najważniejszych codziennych problemach. Nie zabrakło takich wątków jak miłość, rywalizacja, intrygi, choroby, rozstania, nałogi czy zdrady. W produkcji wystąpili między innymi Przemysław Sadowski, Edyta Olszówka i Monika Krzywkowska.

NAJNOWSZE