Lśnienie

i

Autor: AKPA

"Lśnienie" bez Jacka Nicholsona? Jego rolę mógł zagrać zupełnie ktoś inny!

2023-02-01 15:34

Ikoniczna kreacja Nicholsona w "Lśnieniu" na zawsze zapisała się w historii kina. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli, prawda? Stanley Kubrick jednak dmuchał na zimne i w przypadku odmowy Jacka miał przygotowaną propozycję dla kogoś innego. To znany aktor i piosenkarz!

Lśnienie to klasyka kina, o którym zdecydowana większość przynajmniej raz w życiu słyszała. Adaptacja powieści Stephena Kinga na początku nie cieszyła się jednak pozytywnym odbiorem. Sam autor książki krytykował kasową produkcje Stanleya Kubricka! A dzisiaj to kultowa pozycja, która znalazła swoje miejsce wśród 100 najlepszych filmów wszech czasów w głosowaniu na stronie IMDb. W głównego bohatera "Lśnienia" genialnie wcielił się Jack Nicholson, chociaż reżyser początkowo nie miał pewności, czy aktor zgodzi się na udział w jego projekcie. Okazuje się, że w przypadku odmowy Nicholsona, miał jeszcze drugie, zapasowe nazwisko na swojej liście.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tobey Maguire znowu będzie Spider-Manem? Zaskakujące słowa aktora

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

"Lśnienie". To on mógł zagrać Jacka Torrance'a!

Stanley Kubrick nie ukrywa, że Jack Nicholson był pierwszym wyborem do głównej roli w filmie. Reżyser musiał jednak liczyć się z odmową aktora, więc w oczekiwaniu na informację zwrotną szukał jeszcze drugiego nazwiska, które pasowałoby do jego obrazka. Na początku myślał o Robinie Williamsie, ale ostatecznie odszedł od tego pomysłu, bo mężczyzna był wtedy za młody. Ostatecznie zdecydował, że jak nie uda się z Nicholsonem, to postać Torrance'a w "Lśnieniu" zagra Kris Kristofferson. Aktor i piosenkarz ma na swoim koncie udział w takich produkcjach jak "Narodziny gwiazdy", "Gumowy Kaczor", "Pat Garrett i Billy Kid", "Alicja już tu nie mieszka", "Planeta Małp", czy "Blade: Wieczny łowca". Zakulisową informację przekazali J. W. Rinzler oraz Lee Unkrich (reżyser Toy Story 3) w nowej książce "Stanley Kubrick's The Shining". Myślicie, że "Lśnienie" z Kristoffersonem w obsadzie zyskałoby również status kultowego?

Sonda
Kris Kristofferson pasuje do roli Jacka Torrance'a
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE