Laska z filmu Chłopaki nie płaczą - co dziś robi Tomasz Bajer?

2020-02-26 13:09
Tomasz Bajer
Autor: screen youtube.com, kanał Kabarety Polskie 2013 screen youtube.com

Chłopaki nie płaczą to film uznawany dziś za kultowy. Teksty z tej komedii przeszły na stałe do języka mówionego Polaków, a każda powtórka w telewizji cieszy się znakomitą oglądalnością, mimo że od premiery Chłopaki nie płaczą minęło już 20 lat! Na fakt, że ten film wpisał się na stałe do kanonu polskiej popkultury, z pewnością mają wpływ znakomite kreacje aktorskie - między innymi Tomasza Bajera, który wcielił się w postać Laski.

Laska z filmu Chłopaki nie płaczą - co dziś robi Tomasz Bajer? Jak potoczyła się jego dalsza kariera i czy wystąpił później jeszcze przed kamerą? Rola Laski w Chłopaki nie płaczą była dla niego debiutem filmowym, a Tomasz miał wówczas zaledwie 21 lat. Popularność, jaką przyniosła mu ta rola, mogła z pewnością stać się dla niego przepustką do wielkiej kariery.

Laska z filmu Chłopaki nie płaczą - co dziś robi Tomasz Bajer?

Mimo takiego startu Bajer dość szybko zrezygnował z kariery aktorskiej. W 2001 roku zagrał jeszcze epizodyczną rolę w filmie Poranek kojota, a w dwa lata później pojawił się także w serialu Na Wspólnej. W 2011 roku Tomasz zdecydował się wyjechać do Australii, gdzie mieszkał aż do 2015 roku. W międzyczasie prowadził bloga Laska na fali, gdzie dzielił się swoimi opowieściami z życia w Australii.

W wywiadzie, któremu udzielił Onetowi, Tomasz zdradził, że po powrocie do Polski nie zagrzał tu na długo miejsca. Wyjechał do pracy do Norwegii, jednak przez ten czas często wracał do kraju. Obecnie mieszka w Polsce, gdzie jest w szczęśliwym związku z Białorusinką Julią, jednak cały czas myśli o wyjeździe gdzieś dalej. Jak przyznał, cały czas jest rozpoznawany, bo mimo że od udziału w filmie Chłopaki nie płaczą minęło już 20 lat, on sam z wyglądu mocno się nie zmienił.

NAJNOWSZE