KULT / The Wicker Man

i

Autor: Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

KULT - najsłynniejszy horror powraca jako serial! Jak bardzo będzie różnić się od oryginału?

2022-10-13 13:03

Legendarny horror powraca i dostanie drugie życie! Słynny "Kult" doczeka się swojej serialowej wersji i całkowitego odświeżenia. Twórcy przygotowali kilka zmian w porównaniu do oryginału. Czy produkcja zachowa chociaż odrobinę tej magii, która oczarowała widzów w latach 70?

Kult to tytuł, który debiutował na ekranach w 1973 roku. Ikona kina groza i absolutna legenda w swoim gatunku. Przed twórcami stoi bardzo trudne zadanie, bo nakręcenie takiego remake'u może się wiązać z ogromnymi oczekiwaniami. Przypomnijmy, że kultowy horror opowiadał o bardzo wierzącym policjancie, którego zadaniem było odnaleźć zaginiona dziewczynkę. Ostatecznie trafił na tajemniczą i odizolowaną od świata wyspę, na której mieszkańcy kultywują swoje pogańskie wierzenia. Produkcja Robina Hardy'ego doczekała się już jednego (i bardzo nieudanego) odświeżenia z Nicolasem Cage'm. Jak będzie tym razem? Co ciekawe, "Kult" powróci nie jako film, ale jako serial!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze seriale grozy. TOP5 horrorów w odcinkach, które przerażą absolutnie każdego

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

KULT - powstaje serialowa wersja kultowego horroru

Scenarzysta "Wyklętych" napisał nową wersję serialowego "Kultu". Według twórcy nadchodząca produkcja ma być bardzo szokująca i odważna - szczególnie jak na dzisiejsze czasy. Remake ma różnić się od oryginału, ale wiemy już, że podejmie te same kwestie, pojawią się podobne motywy i przesądy. To wszystko jednak zostanie wrzucone do współczesnego świata i dostosowane do dzisiejszego odbiorcy. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona przez studio.

O czym jest Kult z 1973 roku?

Horror został wyreżyserowany przez Robina Hardy'ego. Brytyjski film śmiało można zapisać nie tylko do gatunku "filmy grozy", ale również do produkcji psychologicznych. Główny wątek fabularny ma miejsce na niewielkiej wyspie Summerisle. Jeden z policjantów prowadzi tam śledztwo w sprawie zaginięcia małej dziewczynki. Sierżant zaczyna podejrzewać, że dziewczynka została złożona w ofierze przez społeczność wyspy, która kultywuje swoje pogańskie wierzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE