Książę w Nowym Jorku

i

Autor: Eddie Murphy Productions / Param/Collection Christophel/East New Książę w Nowym Jorku

Książę w Nowym Jorku 2 - kultowa komedia doczeka się kontynuacji! Co już wiadomo?

2019-01-14 14:22

Perełka wśród komedii romantycznych z lat 80. będzie mieć sequel! Kogo zobaczymy w obsadzie i kiedy możemy spodziewać się premiery drugiej części Księcia w Nowym Jorku?

Książę w Nowym Jorku 2 powstanie! Na kontynuację tej kultowej komedii czekamy od ponad 30 lat, więc to już zdecydowanie najwyższy czas. Książę w Nowym Jorku to jeden z tych filmów, do których możemy wracać dziesiątki razy i w kółko śmiać się z tych samych scen. Trudno zatem uwierzyć, że twórcom aż tyle czasu zajmuje praca nad sequelem.

Glass - kiedy premiera nowego filmu twórcy Szóstego zmysłu?

Książę w Nowym Jorku 2 - o czym będzie film?

Fabuła oryginału z 1988 roku opowiadała o afrykańskim księciu Akeemie, który wbrew woli swoich rodziców postanawia znaleźć wybrankę swojego serca na własną rękę. W tym celu udaje się do Nowego Jorku, gdzie pragnie zaznać normalnego życia i ukrywa swoją tożsamość. O pracy nad sequelem poinformował sam Eddie Murphy, którego ponownie zobaczymy w obsadzie. Jak podaje serwis Deadline, w drugiej części książę Akeem dowiaduje się o tym, że w Ameryce mieszka jego syn, o istnieniu którego nie miał pojęcia. Ponownie decyduje się na wyprawę do Stanów, aby poznać swojego potomka.

Książę w Nowym Jorku 2 - obsada

Oprócz Murphy'ego, który w pierwszej części zagrał nie tylko główną rolę, ale z mocną charakteryzacją wcielił się także w trzy inne postaci, do obsady ma powrócić także kilku innych aktorów, m.in.:

  • Arsenio Hall,
  • Shari Headley,
  • John Amos,
  • James Earl Jones.

Książę w Nowym Jorku 2 - data premiery

Prace nad filmem mają rozpocząć się w 2019 roku, dlatego jest duża szansa, że kontynuacja Księcia w Nowym Jorku trafi na ekrany w 2020 roku, czyli aż 32 lata od premiery pierwszej części!