Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Wąski z "Kilera" miał 70 lat

2021-10-24 18:57 MK
Krzysztof Kiersznowski
Autor: Jan Bielecki/East News

To bardzo smutna wiadomość dla wszystkich fanów polskiego kina. Nie żyje Krzysztof Kiersznowski - jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, którego mogliśmy podziwiać między innymi w takich filmowych hitach jak Kiler czy Statyści. Fani seriali z pewnością kojarzą go z Barw szczęścia. Aktor miał 70 lat.

Krzysztof Kiersznowski nie żyje. Informację o śmierci 70-letniego aktora przekazał dyrektor teatru TM, w którym działał, a także aktorzy, którzy mieli okazję grać z nim w wielu hitowych i kultowych dla polskiego kina produkcjach. Polski aktor, który rozpoczął swoją karierę zawodową już w latach 70, dał się poznać polskiej publiczności za sprawą filmowych ról w takich hitach jak Kiler, Kiler-ów 2-óch, Vabank czy Statyści. Młodsza publiczność z pewnością kojarzy go z emitowanego na antenie Telewizji Polskiej serialu Barwy Szczęścia, gdzie wcielał się w rolę ojca serialowej Kasi, granej przez Katarzynę Glinkę.  

Sonda
Najlepsza rola Krzysztofa Kiersznowskiego to?

Krzysztof Kiersznowski nie żyje

Krzysztof Kiersznowski urodził się 26 listopada 1950 roku, co oznacza, że w tym roku skończyłby 71 lat. O śmierci artysty jako pierwsi poinformowali członkowie teatru TM za pośrednictwem wpisu na Facebooku. Swój żal z powodu śmierci aktora wyrazili również między innymi Magdalena Schejbal oraz Tadeusz Chudecki.

Spore zmiany na grobie Wiesława Gołasa. Niezapomniani
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE