Królestwo zwierząt

2010-12-08 22:06
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Wycieczka po mrocznym półświatku Melbourne.

Sprawca napadu Pope Cody ukrywa się, uciekając przed grupą sprzedajnych detektywów, chcących go zabić. Jego wspólnik i najlepszy przyjaciel, Barry "Baz" Brown, chce skończyć z przestępstwami widząc, że dni dawnej gangsterki już minęły. Młodszy brat Pope'a, uzależniony od prędkości, wybuchowy Craig, zarabia na handlu nielegalnymi substancjami - w branży, która dla współczesnego świata przestępczego jest żyłą złota. Tymczasem najmłodszy z braci - Darren - naiwnie szuka drogi w świecie zbrodni. Jedynym świecie, jaki zna jego rodzina.

"Królestwo zwierząt" śledzi wypadki J – siedemnastolatka, który po śmierci uzależnionej od heroiny matki, wprowadza się do rodziny Cody, swojej zwodniczo słodkiej babki Smurf i jej synów, ciężkich kryminalistów – Pope’a, Craiga i Darrena. Ale nie trwa długo, kiedy J zostaje uwięziony pomiędzy lojalnością wobec rodziny a policją, która chce aby zeznawał przeciw wujom w sprawie morderstwa dwóch policjantów. I tak J staje się pilotem "wycieczki" po półświatku Melbourne.

Film zdobył główną nagrodę w kategorii najlepszy dramat zagraniczny, na tegorocznym festiwalu w Sundance.
Na tegorocznym festiwalu Camerimage w kategorii "najlepszy operator" i "najlepszy reżyser" twórcy filmu zdobyli nagrody w konkursie debiutów europejskich.


Królestwo zwierząt / Animal Kingdom (2010, Australia, 112 minut)
Premiera: 22 stycznia 2010 Świat, 10 grudnia 2010 Polska

Reżyseria: David Michôd
Obsada: Guy Pearce, Ben Mendelsohn, Joel Edgerton

NAJNOWSZE