Król Lew

i

Autor: screen youtube.com, kanał DisneyFilmy screen youtube.com

Król Lew 2019 - recenzje i opinie po pierwszych pokazach. Warto było robić nową wersję?

2019-07-24 15:02

Dawno nie powstał film, wobec którego byłoby jednocześnie tyle samo oczekiwań, co obaw. Oryginalny Król Lew z 1994 roku jest bez dwóch zdań animacją kultową, nie tylko ze względu na wspaniałą fabułę, ale także na przepięknie zrealizowaną animację. Współczesna technologia daje możliwość opowiedzenia tej historii na nowo, jednak wielu fanów Króla Lwa miało duże wątpliwości, czy przerabianie tak legendarnego filmu, może okazać się sukcesem.

Król Lew 2019 - warto iść do kina? Odpowiedzi na to pytanie z pewnością szuka wiele osób, które świetnie pamiętają to disneyowskie arcydzieło sprzed 25 lat. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje i opinie krytyków, którzy widzieli remake Króla Lwa po uroczystej premierze. Czego możemy się spodziewać? 

Król Lew 2019 - opinie i recenzje nowej wersji

Pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę niemal wszyscy krytycy, to strona wizualna filmu, która zapiera dech w piersiach. Brandon Davis z ComicBook.com napisał, że Król Lew jest 'wizualnie i dźwiękowo zdumiewający' i nigdy wcześniej nie widział takich efektów w żadnej animacji. Zwrócił także uwagę na niezwykłą dbałość o szczegóły, która sprawia, że animacja momentami wygląda niezwykle realistycznie.

Rozpoznasz film Disneya po kadrze?

Pytanie 1 z 10
Jaki to film?
Zdjęcie

Steven Weintraub z Collider.com napisał, że nigdy wcześniej nie słyszał takich owacji podczas premiery kinowej oraz pierwszy raz zdarzyło mu się aż tak wzruszyć już na samym początku filmu. Nieco bardziej sceptyczny jest z kolei Peter Sciretta ze slashfilm.com - jego zdaniem stworzenie tego filmu nie było konieczne, jednak przyznał, że 'nowy Król Lew to produkcja, która z pewnością zachwyci całe rodziny'.

Król Lew 2019 - kiedy premiera?

Czy nowa wersja kultowej animacji zbierze tak dobre recenzje również w naszym kraju? Polscy widzowie będą mogli przekonać się o tym już od 19 lipca. W rodzimej wersji językowej bohaterom głosów użyczają m.in. Wiktor Zborowski, Marcin Januszkiewicz, Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Michał Piela, Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Piotr Polk.