Kolejna część Avatara pod znakiem zapytania? Reżyser może nie nakręcić nowych filmów

2022-07-06 10:29 Leon Pietrzak
Avatar
Autor: 20th Century Studios/Ferrari Press/East News

Druga część Avatara jeszcze w 2022 roku pojawi się w kinach na całym świecie. Widzowie nie wierzyli, że doczekają kolejnej odsłony kultowego filmu. Jakiś czas temu Cameron zapowiedział, że na tym się nie skończy i powstaną nowe tytuły w uniwersum. Teraz zaznacza, że może nie stanąć za kamerą w nadchodzących kontynuacjach.

Avatar to klasyk. Kinowy hit, który stał się przełomowy dla branży filmowej na całym świecie. Czy podobnie będzie tym razem? Kolejna odsłona jeszcze w dniu 2022 roku pojawi się na wielkim ekranie. Fani produkcji musieli czekać na drugą część ponad dekadę! Wiemy już, że sequel jednego z największych kasowych przebojów w historii doczeka się nie tylko jednego filmu, ale aż pięciu! Ponoć "trójka" jest już zrealizowana, a "czwórka" i "piątka" czeka na swój odpowiedni moment. Wszystko wskazuje na to, że James Cameron, który był odpowiedzialny za całą serię, nie pojawi się za kamerą dwóch ostatnich części.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Avatar: Istota wody - Kate Winslet WRESZCIE na nowych zdjęciach! Jak prezentuje się jej postać?

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

Avatar bez Camerona?

James Cameron w rozmowie z magazynem Empire powiedział, że produkcja Avatara pochłania go w pełni, a ma tez inne projekty, którym chciałby się poświęcić w stu procentach. Co najbardziej zszokowało fanów produkcji znanego reżysera, to fakt, że twórca planuje przekazać reżyserię komuś innemu. Wtedy mógłby w pełni realizować swoje nowe tytuły.

"Filmy z serii Avatar pochłaniają w pełni. Mam inne projekty, które chcę zrobić i są one ekscytujące. Z czasem - nie wiem, czy po trójce, czy po czwórce - chcę przekazać pałeczkę reżyserowi, któremu ufam. Wówczas mógłbym zająć się czymś innym, co mnie interesuje. [...] Czwarta część to coś wspaniałego. Prawdziwy skurczybyk. Mam nadzieję, że jednak sam go nakręcę, ale to zależy od rynku. Trójka jest gotowa, więc ten film wyjdzie bez względu na wszystko. Naprawdę mam nadzieję, że powstanie czwórka i piątka, bo ostatecznie to jedna wielka historia." - powiedział Cameron

Sonda
Czekasz na drugą część Avatara?

Avatar 2 - kiedy premiera w kinach?

Druga część Avatara opowie historię Jake'a Sully'ego i Neytiri, którzy walczą nie tylko o swoją rodzinę, ale również własną relację. W sytuacji, kiedy pojawia się zagrożenie, zmuszeni są zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Opuszczają swój dom i wyruszają w nowe regiony Pandory. Avatar 2 ma pojawić się w grudniu 2022, a Avatar 3 w grudniu 2024.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE