Kevin Spacey / House of Cards

i

Autor: Materiały prasowe Netflix Kevin Spacey. Kadr z serialu "House of Cards"

Kevin Spacey wraca na ekrany. Aktor zagra w historycznej produkcji!

2022-05-13 12:02

Kevin Spacey wraca do grania! Będzie jedną z gwiazd europejskiej produkcji. To największy aktorski angaż od 2017 roku. W kogo wcieli się dwukrotny laureat Oscara?

Kevin Spacey zagra w 1242 - Gateway to the West. Na targach filmowych w Cannes ogłoszono, że amerykański aktor wystąpi w historycznej produkcji. Na ekranie pojawi się w doborowym towarzystwie (m.in. Erica Robertsa). To pierwsza tak duża rola od czasów, kiedy oskarżono go o napaść seksualną. Przez oskarżenia stracił rolę w House of Cards oraz zrezygnowano z jego wizerunku również w tytule Ridleya Scotta - "Wszystkie pieniądze świata". Dopiero włoski filmowiec, Franco Nero, pomógł aktorowi i zatrudnił go do jednego ze swoich filmów. Wygląda na to, że Kevin Spacey powraca, a nowa rola ma być wielkim krokiem do odbudowania reputacji w Hollywood.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie tylko House of Cards! Najlepsze seriale polityczne, które trzymają w napięciu

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

"1242 - Gateway to the West" - kogo zagra Kevin Spacey?

Nadchodzący film opowie historię wnuka legendarnego Czyngis-chana, którego armia rozpocznie inwazję na Europę. Po pokonaniu Polaków pod Legnicą i zajęciu terenów Rusi Kijowskiej, najeźdźcy rusza na Węgry. Na drodze Batu-chana stanie Cesarean, w którego wcieli się Kevin Spacey.

Sonda
Czy Kevin Spacey zasługuje na drugą szansę w Hollywood?

"1242 - Gateway to the West" - obsada, data premiery

Zdjęcia do filmu wystartują jesienią 2022 roku na Węgrzech. Za reżyserię będzie odpowiedzialny Péter Soós. Nie ogłoszono jeszcze daty premiery. Znamy natomiast niektóre nazwiska, które pojawią się na ekranie. Poza Kevinem, pojawi się jeszcze Eric Roberts, Terence Stamp, Christopher Lambert, Genevieve Florence i Jeremy Neumark-Jones.