Keanu Reeves

i

Autor: Monolith Films Keanu Reeves - co trzeba wiedzieć o aktorze?

Keanu Reeves - 7 faktów o aktorze, które trzeba znać obejrzeniem Johna Wicka 4

2023-03-15 14:51

Mówi się, że Keanu Reeves to najskromniejszy, najbardziej życzliwy i empatyczny, ale jednocześnie najbardziej doświadczony przez życie aktor Hollywood. Rozdaje potrzebującym miliony dolarów, jeździ metrem, jada śniadania z bezdomnymi. Kobiety kochają go za skromność i wzrusza je trudna biografia aktora. Mężczyźni podziwiają go za sprawność fizyczną i chętnie umówiliby się z nim, by pogadać o szybkich motorach.

Keanu Reeves - na czym polega fenomen aktora, który właśnie zagrał w czwartej części filmu John Wick? Z pewnością wiele osób wybiera się do kina na nową część tego hitu. Wcześniej warto się jednak zapoznać z ciekawostkami o głównym aktorze. Oto 7 informacji, które warto znać, zanim usiądziecie przed wielkim ekranem. 

Keanu Reeves - 7 faktów o aktorze

Komu zawdzięcza taką oryginalną urodę?

Keanu urodził się 2 września 1964 roku w Bejrucie. Swoje niepospolite rysy zawdzięcza wyjątkowo pięknej mamie Patricii Taylor, Angielce z irlandzkimi korzeniami oraz ojcu Samuelowi Nowlinowi Reevesowi, który był pół Hawajczykiem i pół Chińczykiem. On też nadał mu oryginalne imię Keanu, co w języku polinezyjskim oznacza "chłodny wiatr wiejący z gór".

Koniec serialu „Przysięga”! Wiemy, jaki serial zastąpi turecką produkcję

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Miał trudne dzieciństwo

Keanu miał dwa lata, kiedy jego rodzice rozwiedli się. Od tego momentu aktor stracił kontakt z ojcem. Wtedy też zaczęło się w jego życiu pasmo przeprowadzek. Jego mama trzykrotnie jeszcze wychodziła za mąż i za każdym razem wiązało się to dla chłopca i jego sióstr z przeprowadzką: z Australii do Kanady i Stanów. Być może właśnie dlatego Keanu do niedawna opowiadał, że uwielbia żyć jak nomad, który nie posiada domu.

Był słabym uczniem?

Niewielu wie, że Keanu nie zdał nawet matury! Choć był bystrym chłopakiem, bo grał z powodzeniem w szachy za pieniądze z dorosłymi, notorycznie wchodził w konflikty z nauczycielami i miał kłopoty z dysgrafią. Dobrym ocenom nie sprzyjały też przeprowadzki, które co najmniej pięć razy wiązały się z zmianą szkół. Na szczęście matka Reevsa akceptowała wybory syna. Nawet kiedy w wieku 17 lat, gdy postanowił opuścić szkołę i skupić się na aktorstwie.

Specjalista od ratowania świata

Mógł zostać zawodowym hokeistą, jednak marzenia pokrzyżowała mu kontuzja. Ponieważ zawsze był świetnym sportowcem, mógł zaistnieć w kinie akcji. Po sukcesie Matrixa stał się specjalistą od ratowania świata. Walczył, strzelał, doznawał kontuzji, podnosił się z nich jako Neo, Johnny Mnemonic, John Constantine, Klaatu, czy w końcu kultowy John Wick. Mówi się, że 90 % wyczynów kaskaderskich, walk i akrobacji na planie wykonuje sam. Co ciekawe, na planach filmowych wita się z każdym pracownikiem, podając mu dłoń. Nie raz przekazał imponującą część swojego wynagradzania potrzebującym. Kwoty idą w setki milionów dolarów.

Dlaczego mówi się, że ma dobre serce?

Majątek Keanu szacuje się na 500 milionów dolarów. Aktor nadal jeździ metrem, choć stać go na prywatne odrzutowce. Dopiero w wieku 40 lat kupił dom w Hollywood. Wszyscy mówią, że jest zwyczajnym facetem, któremu nie uderzyła woda sodowa do głowy. W 1997 roku paparazzi sfotografowali Keanu w zachodnim Hollywood, kiedy jadł śniadanie z bezdomnym. Podobno spędził z nim dwie godziny, siedząc na ziemi i rozmawiając. Niewielu wie, że w dzieciństwie Keanu doświadczył biedy. Były momenty, kiedy jego matka, wychowująca czworo dzieci, podejmowała się dorywczych prac i ledwo wiązała koniec z końcem.

Przeżywanie traumy

W wigilię świąt Bożego Narodzenia 1999 roku przeżył tragedię. Jego narzeczona Jennifer Syme urodziła martwą córeczkę. By zapomnieć o traumie, aktor rzucił się w wir pracy. Cztery miesiące później los znów go mocno doświadczył: Jennifer zginęła w wypadku samochodowym. Aktor był załamany. Przetrwał dzięki sesjom terapeutycznym, które pomogły mu w walce z depresją, na którą zachorował. Dziś mówi: „Żałoba zmienia swój kształt, ale nigdy nie mija”. Od tamtych wydarzeń aktor stał się jeszcze bardziej małomówny. Długo był singlem i nie chciał związać się z żadną kobietą. Do tej pory nie zdecydował się też, by zostać ojcem.

Czy po latach samotności zdołał odnaleźć prawdziwą miłość?

Wiele na to wskazuje. Reeves zawsze stronił od publicznego wyrażania uczuć, a przez ostatnie lata żył w samotności. Jesienią 2019 roku pojawił się na gali LACMA Art + Film, a na czerwonym dywanie towarzyszyła mu artystka sztuk wizualnych, Alexandra Grant. W 2020 roku media obiegła informacja o zaręczynach pary. Wydaje się, że Alexandra, dawna przyjaciółka, a obecnie ukochana uleczyła złamane serce Keanu i sprawiła, że końcu jest szczęśliwy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE