Ciekawe filmowe nowości

Ryan Gosling płaczący do Taylor Swift: jego nowy film zachwycił krytyków

2024-03-14 13:33

Ryan Gosling i Emily Blunt błyszczeli w ubiegłym roku w “Barbie” i “Oppenheimerze”, a teraz połączyli siły w “Kaskaderze” (ang. “The Fall Guy”), który zapowiada się na jeden z największych hitów tego lata. Film zadebiutuje dopiero za kilka tygodni, ale pierwsze pokazy ma już za sobą i krytycy są zachwyceni.

“Kaskader” – Ryan Gosling i Emily Blunt w wielkim hicie tego lata?

Film nakreśli nam losy tytułowego kaskadera, który lata świetności ma już zdecydowanie za sobą. Otrzymuje jednak jeszcze jedną szansę, by się wykazać – ma być dublerem popularnego aktora w nadchodzącym, głośnym, filmie. Sęk w tym, że za reżyserię rzeczonego dzieła odpowiada jego była dziewczyna, a jakby tego było mało, główny gwiazdor… znika bez śladu.

“Kaskader” zadebiutował podczas tegorocznego festiwalu SXSW i zbiera dotąd bardzo dobre recenzje – w serwisie Rotten Tomatoes zebrał (na ten moment) 90% pozytywnych recenzji (z dwudziestu) i może pochwalić się oceną 7.7/10. Krytycy chwalą przede wszystkim tempo akcji, humor i główny aktorski duet.

SPRAWDŹ TEŻ: Marvel kasuje kilka serii filmowych! Kontynuacje TYCH filmów nie powstaną

“Kaskader” – obsada. Kto wystąpił w filmie?

Pierwsze skrzypce grają tu Ryan Gosling i Emily Blunt – oboje walczyli w tym roku o Oscara za swoje występy w “Barbie” i “Oppenheimerze” i podczas gali pojawili się na scenie, by zażartować z Barbenheimera i uhonorować hollywoodzkich kaskaderów. Krótką zajawkę ich występu w “Kaskaderze” możemy podziwiać w klipie, który krąży już po social mediach – grany przez Goslinga Colt Seavers rozkleja się tu w samochodzie, a Jody (Blunt) wyśmiewa jego gust muzyczny.

- Płaczesz do piosenki Taylor Swift?

- A kto nie płacze.

Oprócz wspomnianej dwójki w obsadzie “Kaskadera” znaleźli się też m.in. Aaron Taylor-Johnson (“Bullet Train”), Winston Duke (“Czarna Pantera”), Hannah Waddingham (“Ted Lasso”), Stephanie Hsu (“Wszystko wszędzie naraz”) i Teresa Palmer (“Księga czarownic”).

“Kaskader” – kiedy premiera w Polsce?

Za reżyserię odpowiada David Leitch – twórca m.in. “Bullet Train”, pierwszego “Johna Wicka”, drugiego “Deadpoola” i spin-offu “Szybkich i wściekłych” o Hobbsie i Shawie. Opracowaniem scenariusza zajął się zaś Drew Pearce, który współpracował z Leitchem przy “Hobbs & Shaw”, a także napisał skrypt do trzeciego “Iron Mana”. Efekty ich kolejnej współpracy ujrzymy 3 maja, kiedy to “Kaskader” doczeka się premiery w Polsce.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1