Karolina Wydra u twórcy “Breaking Bad”! Polska aktorka grała wcześniej w Marvelu

i

Autor: Richard Shotwell/Invision/AP/East News Karolina Wydra u twórcy “Breaking Bad”! Polska aktorka grała wcześniej w Marvelu

Polacy w Hollywood

Polska aktorka u twórcy “Breaking Bad”! Grała wcześniej w Marvelu

2024-03-18 11:50

Karolina Wydra i Rhei Seehorn (“Better Call Saul”) gwiazdami nowego serialu Vince’a Gilligana. Twórca “Breaking Bad” i wspomnianego “BCS” zaserwuje nam coś w rodzaju z “Archiwum X”, tym razem dla serwisu Apple TV+. Co już wiemy o produkcji i jak dużą rolę odegra tu polska aktorka?

Karolina Wydra to polska aktorka i modelka, która na początku lat dwutysięcznych ruszyła na podbój amerykańskiej telewizji. W ostatnich latach zagrała epizodyczne role w takich serialach jak “Dr. House”, “Czysta krew”, “Miasto zła”, “Sneaky Pete” i “Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, a już wkrótce będziemy mogli oglądać ją w najnowszym projekcie twórcy “Breaking Bad” i “Better Call Saul”, Vince’a Gilligana.

SPRAWDŹ TEŻ: Agnieszka Więdłocha z “Planety singli” zaczynała w “M jak miłość”. Pamiętacie, kogo grała?

Vince Gilligan zapowiada nowy serial w stylu “Z Archiwum X”. W obsadzie Karolina Wydra i Rhei Seehorn

Niezatytułowany jeszcze serial z miejsca otrzymał zamówienie na dwa sezony, a na każdy z odcinków przeznaczono budżet w wysokości ok. 13,5-15 mln dolarów (czyli niemało). Akcja ma rozgrywać się w naszym świecie, ale przedstawionym w krzywym zwierciadle, fabuła zaś rozwodzić się będzie nad tematyką człowieczeństwa, w sposób mocno nieoczywisty. Całość porównywana jest do klasyków pokroju “E.T.” i “Z Archiwum X”, a z uwagi na to, że Gilligan odbiega tu od swojego dotychczasowego emploi, projektowi nadano żartobliwy przydomek “Breaking Good”.

Po 15 latach pomyślałem, że nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę od pisania antybohaterów… a któż jest bardziej bohaterski niż genialna Rhea Seehorn? – rzekł Vince Gilligan ogłaszając serial, który koncentrował się będzie właśnie na postaci granej przez Seehorn.

Jak podaje serwis Deadline, Karolina Wydra zagra tu istotną dla fabuły postać młodej, optymistycznie nastawionej do życia kobiety imieniem Ana. Zdjęcia albo już ruszyły, albo ruszą lada dzień w Albuquerque w Nowym Meksyku. Przewidywana data premiery nie jest obecnie znana.

Polscy aktorzy, którzy mają szansę zostać gwiazdami Hollywood

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?
Zagraniczne role Marcina Dorocińskiego, o których nie wiedziałeś | To Się Kręci #28