Kabaret

i

Autor: AKPA

Programy

Kabarety w TVP. Wielki powrót już lada moment

2024-05-29 14:59

Kabarety powracają do TVP! Lada moment ponownie zobaczymy najlepszych satyryków w naszym kraju, którzy wezmą udział w wyjątkowej dla nich imprezie. Informację tę potwierdził Robert Górski, który zapowiedział, że widzowie powinni przygotować się na wiele nowości.

To już niemal pewne. Telewizja Polska planuje reaktywację kabaretowych programów w swojej ramówce. Przez długi czas miały swoje miejsce w Polsacie, jednak kilka miesięcy temu sporo w tej kwestii się zmieniło.Twórcy kabaretowi rozstali się ze stacją i nie kryli swojego rozżalenia zaistniałą sytuacją. Satyrycy podkreślali, że stacja wpływała na treść ich występu i cenzurowała sporą część ich programu.

Nie można szydzić z Kościoła, Kaczyńskiego, PiS-u, ze Smoleńska. W 2015 roku, po przejęciu władzy przez PiS w TVP obowiązywała długa lista tematów zakazanych. Zaczęła działać cenzura prewencyjna - zdradziła Beata Harasimowicz w rozmowie z Onetem.

Teraz jednak okazuje się, że widzowie ponownie będą mogli oglądać swoich ulubieńców w TV. Wszystko za sprawą Festiwalu w Opolu.

POLSAT HIT FESTIWAL - SMOLASTY

Opole 2024 - Kabareton

Kabareton w Opolu 2024 będzie reaktywacją programu, który uwielbiają miliony widzów. Po kilkuletniej przerwie satyrycy powrócą na słynną scenę, by kolejny raz rozśmieszyć niemal całą Polskę. Robert Górski potwierdził tę informację i zapowiedział, że na widzów czeka wiele nowości.

W tegorocznym Opolu pojawi się dawno niewidziany kabareton, w którym z kolei wystąpią dawno niewidziane Kabarety. Koncert poprowadzi również dawno niewidziany, nie tylko w TVP, Piotr Bałtroczyk, legenda polskiej konferansjerki. Gościem specjalnym będzie legenda wszystkiego: Zenon Laskowik. Będzie humor polityczny, obyczajowy, abstrakcyjny. Będzie też śmiesznie, mam nadzieję, bo koledzy i koleżanki przygotowali same premiery, a Zbigniew Zamachowski zaśpiewa to, co wszyscy znają i lubią. Zapraszam.

Kabareton 2024 poprowadzi Piotr Bałtroczyk. Na scenie wystąpią m.in. Grupa MoCarta, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki oraz Kabaret Skeczów Męczących. Scenarzystą wydarzenia jest Robert Górski.