Jerzy Kryszak: wiek, żona, dzieci, dubbing, gdzie mieszka?

2021-06-23 13:19 Alicja Wójcik
Jerzy Kryszak
Autor: Piotr Matusewicz/East News

Jerzy Kryszak: wiek, wzrost, żona, dzieci, dubbing, gdzie mieszka? Te zapytania na temat polskiego aktora i artysty kabaretowego ciekawią was najbardziej. Zbieramy odpowiedzi na nie w jednym newsie. Jerzy Kryszak w 1974 roku ukończył aktorstwo na PWST w Krakowie - w tym samym roku zadebiutował na deskach Teatru Słowackiego. Dwa lata później pierwszy raz pojawił się na wielkim ekranie w filmie Ocalić miasto.

Jerzy Kryszak: wiek, żona, dzieci, dubbing, gdzie mieszka? Te frazy na temat artysty wpisujecie w Google najczęściej. Co warto wiedzieć o Jerzym Kryszaku? W latach 80. dołączył do obsady serialu Alternatywy 4, gdzie wcielał się w postać doktora Zdzisława Kołka. W latach 90. postanowił skupić się przede wszystkim na działalności kabaretowej i satyrycznej - występował w wielu programach kabaretowych, prowadził także Sopocką Noc Kabaretową.

Jerzy Kryszak: wiek

Jerzy Kryszak urodził się 24 kwietnia 1950 w Kaliszu, w 2021 roku skończył 71 lat.

Jerzy Kryszak: żona

Jerzy Kryszak w czasie studiów ożenił się z aktorką Anną Chitro. Następnie związany był z aktorką Tatianą Kołodziejska. Obecnie żoną aktora jest Agnieszka Kryszak.

Jerzy Kryszak: dzieci

Jerzy Kryszak ma troje dzieci: syna Pawła z małżeństwa z Tatianą Kołodziejską i dwóch synów - Kubę i Kamila - ze związku z Agnieszką Kryszak.

Jerzy Kryszak: dubbing

Aktor udzielał swojego głosu w wielu rolach dubbingowych niemal od początku swojej kariery. Już w 1989 roku podkładał głos w filmie Wszystkie psy idą do nieba. Na koncie ma udział w takich filmach jak Aladyn, Iniemamocni, Kurczak mały, Auta, Ratatuj czy Iron Man 3.

Jerzy Kryszak: gdzie mieszka?

Jerzy Kryszak urodził i wychował się w Kaliszu, następnie studiował w Krakowie, jednak przez wiele lat związany był także z warszawskim Teatrem Ateneum. Obecnie artysta bardzo chroni swoje życie prywatne i nie dzieli się nim w mediach społecznościowych.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE