Jak zmienili się dla roli? Aktorzy, którzy potraktowali swoje role zbyt poważnie

2021-11-25 14:01 Leon Pietrzak
Christian Bale
Autor: CHRIS DELMAS/AFP/East News

Jak bardzo poświęcali się aktorzy, by wcielić się w swoje role? Kiedy charakteryzacja to za mało, a efekty filmowe i gra aktorka nie wystarczają, aktorzy decydują się na szokujące metamorfozy. Czy narażanie swojego zdrowia opłaciło się niektórym?

Jak zmienili się dla roli? Aktorzy, którzy potraktowali swoje role zbyt poważnie. Niektórzy aktorzy potrafią zrobić naprawdę wiele, by upodobnić się do odgrywanej przez siebie postaci. To, jak się gra to jedno, ale wygląd również odgrywa bardzo ważną rolę. Efekty specjalne może i są wygodne, ale to kolejne zadanie dla aktora, który musi sobie wyobrazić swoją postać. Jak daleko posunęły się gwiazdy kina, aby dodać jeszcze więcej realizmu swoim bohaterom? Co zrobili najwięksi aktorzy, żeby jeszcze lepiej zagrać swoją postać? Komu to się opłaciło, a komu niekoniecznie?

Christian Bale

Aktor słynie z tego, że każdą swoją rolę traktuje bardzo poważnie. Do filmu "Mechanik" szybko schudł 30 kilogramów, co naraziło go na poważne problemy ze zdrowiem. Mówi się, że jadł tylko jedno jabłko dziennie! Ryzyko niestety się nie opłaciło, ponieważ film nie odniósł wielkiego sukcesu. Za to niecały rok później ważył już 45 kilogramów więcej, a to wszystko dla roli Batmana.

Sonda
Czy poświęcanie swojego zdrowia dla roli w filmie, to dobry pomysł?

Charlize Theron

W filmie "Monster" aktorka zmieniła się nie do poznania. Wcieliła się w rolę prostytutki, która za serię morderstw dostała karę śmierci. To jedna z jej najważniejszych ról! Musiała do niej przytyć aż 13 kilogramów. Podobnie było w przypadku roli w "Tully", po której jej psychiczny stan zdrowia znacznie się pogorszył. Charlize Theron lubi ryzykować, a plan "Atomic Blonde" jest na to doskonałym przykładem. Aktorka zdecydowała, że sama odegra sceny walki. Pod okiem specjalistów przeszła wymagające treningi, podczas których złamała sobie dwa zęby.

Adrien Brody

Aktor zagrał główną rolę w "Pianiście" - w filmie polskiego reżysera Romana Polańskiego. Wcielił się w żydowskiego pianistę Władysława Szpilmana, którego prześladowali naziści. Brody bardzo poważnie potraktował swoją rolę i aby doskonale wczuć się w postać sprzedał swój samochód, wyprowadził się z mieszkania, nie oglądał telewizji i odizolował od społeczeństwa. Nauczyć się grać na pianinie i niesamowicie schudł. Efekty pracy mogliśmy podziwiać na ekranie, a za rolę aktor dostał nawet Oscara.

Robert De Niro

Roberta De Niro nie trzeba nikomu przedstawiać, ale mało osób wie, że dla filmu "Przylądek strachu" zapłacił aż 5 tysięcy dolarów za spiłowanie swoich zębów. Ne ekranie mogliśmy podziwiać go w roli psychopatycznego mordercy. Mówi się o tym, że szukając inspiracji analizował zbrodnie na tle seksualnym. To jeszcze nie wszystko! Na potrzeby filmu "Wściekły byk" przybrał na wadze 28 kilogramów, a do roli Taksówkarza pracował naprawdę jako taksówkarz. To się dopiero nazywa poważne podejście do zawodu.

Tom Hanks

Aktor stracił 24 kilogramy, by wiernie odwzorować rozbitka na bezludnej wyspie. To mogło skończyć się zatruciem krwi, ponieważ Tom Hanks w tym czasie złapał niebezpieczną infekcję. Ostatecznie rola rozbitka przyniosła mu prestiżową nagrodę, więc można powiedzieć, że się opłaciło.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE