Jak powstał Scooby Doo? Kultowy serial miał wyglądać całkowicie inaczej!

2022-05-25 10:07 Leon Pietrzak
Scooby Doo
Autor: EAST NEWS

Wszystko poszłoby zgodnie z planem, gdyby nie te wścibskie dzieciaki! Scooby Doo i czworo zwariowanych nastolatków już od ponad 50 lat rozwiązują kryminalne zagadki i chwytają przestępców. Wiedzieliście, że kultowy serial pierwotnie miał wyglądać całkowicie inaczej?

Serial animowany Scooby Doo jest emitowany od ponad 50 lat! Łącznie doczekał się 14 różnych serii, 30 sezonów i 428 odcinków. Trudno znaleźć kogoś, kto przynajmniej nie kojarzyłby tych szalonych nastolatków i mówiącego psa, który na każdym kroku wcina Scooby-chrupki. Zajadał się nimi również Kudłaty. Przypomnijmy, że w głównych rolach możemy oglądać jeszcze Freda Jonesa, Velme Dinkley i Daphne Blake. Czasem pojawiał się również siostrzeniec Scooby'ego, Scrappy Doo - ale nie zyskał takiej sympatii widzów, jak postacie wyżej. Młody gang znany jest z rozwiązywania przestępczych zagadek i w każdym odcinku staje w obliczu trudnego wyzwania. Co ciekawe, nastoletnia grupa miała wyglądać całkowicie inaczej, a jej członkowie nosić nawet inne imiona!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Animowane filmy i seriale dla dorosłych. 10 najlepszych propozycji! Znasz je wszystkie?

TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39

Jak powstał serial Scooby Doo? Historia kultowej animacji

Pierwszy serial o przygodach Scooby'ego i ekipy to "Scooby Doo, gdzie jesteś?". Powstał w 1969 r. z inicjatywy Kena Spearsa i Joego Ruby’ego. Słynny gang miał być pierwotnie... kapelą rockową, która między koncertami rozwiązywałaby zagadki kryminalne. Twórcy byli zafascynowani kreskówką The Archie Show, która opowiadała historię zespołu muzycznego i osiągała w tamtym czasie wysokie wyniki oglądalności. Poprosili studio Hanna-Barbera o stworzenie podobnej animacji, tylko z dodatkiem kryminalnym i grającym na bongo psie. Kundel miał początkowo nazywać się Too Much, a jego przyjaciele WW, Kelly, Geoff i Mike. Roboczy tytuł serialu nosił nazwę House of Mystery, później Mysteries Five. Dzisiejszy Scooby miał nawet mieć inną rasę i być owczarkiem staroangielskim.

Animatorzy przez kilka miesięcy próbowali narysować sylwetki nowych bohaterów i przedstawiali swoje pomysły pomysłodawcom. Ostatecznie podjęto decyzję o zmianie imion i ponownie zmienili tytuł ma Who's S-S-Scared?. Całą prace twórców odrzucił na samym końcu szef CBS, który twierdził, że serial będzie zbyt straszny dla dzieci. Spears i Ruby się nie poddali, więc zmienili swój projekt. Usunęli zespół muzyczny oraz dodali więcej komediowych scen. Nazwę "Scooby-doo" wymyślono w ostatniej chwili, kiedy panowie lecieli przedstawić swoje odświeżone dzieło dyrektorowi CBS. To właśnie podczas lotu usłyszeli piosenkę Franka Sinatry "Strangers in the Night", gdzie wyśpiewano "doo-be-doo-be-doo". Uznali, że pseudonim Scooby Doo będzie idealnie pasował do zwierzęcego bohatera.

Sonda
Oglądasz jeszcze przygody Scooby Doo?

Velma ze Scooby-Doo na HBO Max

Jeszcze w 2021 roku, ogłoszono, że rudowłosa Velma z animacji "Scooby-Doo" dostanie własny serial, który pojawi się na HBO Max. Opowie jej historię na długo przed tym, zanim poznała Scooby'ego, Kudłatego i resztę gangu. Już wiemy, że postać zdubbinguje Mindy Kaling. Data premiery spin-offu nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE