Big Mouth

i

Autor: Materiały prasowe Netflix

Animowane filmy i seriale dla dorosłych. 10 najlepszych propozycji! Znasz je wszystkie?

2021-12-17 16:32

Animacja nie musi być wyłącznie dla dzieci! Przedstawiamy najlepsze filmy i seriale animowane dla dorosłych. Niektóre są zabawne, inne wulgarne i mroczne, ale wszystkie niesamowicie wciągające.

Animowane filmy i seriale dla dorosłych. 10 najlepszych propozycji! Znasz je wszystkie? Kto powiedział, że bajki nie mogą być dla dorosłych widzów? Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć sobie kreskówkę. Jednak czasami potrzebujemy się zresetować przy czymś nieoczywistym i absurdalnym. Seriale animowane dla starszej widowni pojawiają się już od dawna, ale dzięki platformom streamingowym cieszą się każdego roku jeszcze większą popularnością. Niektórzy oglądają takie produkcje częściej niż tradycyjne seriale. Przedstawiamy 10 najlepszych (subiektywnie) animowanych filmów i seriali, które młodsza publiczność powinna raczej unikać.

Animowane filmy i seriale dla dorosłych - TOP 10

Powstało wiele ciekawych animacji, które podbiły serca dorosłych widzów. Pierwsza, która przychodzi do głowy, to na pewno "Happy Tree Friends". Serial o uroczych zwierzaczkach w malowniczych domach, zaczyna się jak każda klasyczna bajka dla dzieci. Ostatecznie okazuje się straszną i pełną przemocy animacją, którą należy trzymać z dala od dzieci. W dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy brutalne i wulgarne, a jednocześnie zabawne produkcje, które są przeznaczone dla widzów powyżej osiemnastki.

  • Sausage Party - Specyficzna i mocno wulgarna komedia, w której parówka wyrusza w podróż, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu. Idealna propozycja dla fanów Toy Story. Tylko tutaj ożywają produkty spożywcze, a nie zabawki.
  • BoJack Horseman - Koń próbuje ratować swoją kariere w brutalnym show-biznesie. Animacja zotała nominowana nawet do nagrody Emmy.
  • Big Mouth - animowany serial dla dorosłych zawitał w 2017 r. na Netflix i szybko zdobył serca widzów. Serial jest opowieścią o dojrzewających nastolatkach, którzy trafiają na ciekawe przygody w stolicy świata - w Nowym Jorku.
  • Rick i Morty - Genialna animacja, gdzie główny bohater to naukowiec i alkoholik, który porywa swojego wnuka. Wspólnie wyruszają w kosmiczną podróż do alternatywnych światów. Można powiedziec, że to wulgarna parodia Powrotu do przyszłości.
  • Brickleberry - Co może pójść nie tak w jednym z amerykańskich Parków Narodowych? Kiedy pracują w nim niekompetetni strażnicy, to całkiem wiele.
  • South Park - czy ktoś jeszcze nie oglądał przyjaciół z miasteczka South Park? Jeżeli tak, to koniecznie trzeba nadrobić tę pozycję. To już kultowa produkcja prosto z Ameryki.

  • Family Guy - jeden z popularniejszych seriali aniomowanych, który dostał aż siedem nagród Emmy! O czymś to świadczy. Historia opowiada o zwariowanych przygodach grubiańskiego Petera Griffina i jego specyficznej rodzinki.
  • Archer - tytułowy Archer to członek agencji wywiadowczej ISIS, który zmaga się z wieloma problemami. Prześmiewcza animacja, w której główny bohater nie potrafi dogadać się ze swoja matką, która... jest również jego szefową.
  • Kot Fritz - amerykańska satyra, która jest jedną z pierwszych tak wysoko ocenianych animacji dla dorosłych. Fabuła opowiada o bohaterze, który żyje w biednej dzielnicy i nie przejmuje się właściwie niczym.
  • Persepolis - fantastyczna animacja o irańskiej rewolucji. Zadebiutowała w maju 2007 r. i zdobyła wiele nominacji. Jeżeli szukacie genialnej produkcji dla dorosłych, to zdecydowanie polecamy Persepolis.
TOP 5 SERIALI o Miłości [Kozacka miłość, Elif, Więzień miłości] | ESKA XD - Hotplota #37