Incepcja

2010-12-13 13:49
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Leonardo DiCaprio w jednym z najciekawszych filmów roku!

Film Incepcja opiera się na założeniu, że można dzielić się snami... Snami, które zostały zaprojektowane tak, aby wydawały się zupełnie prawdziwe. Gdy człowiek jest w takim nieświadomym stanie, jego najgłębsze i najcenniejsze sekrety są zupełnie niezabezpieczone.

Reżyser, scenarzysta i producent Christopher Nolan zdradza, że pracę nad tworzeniem świata Incepcji zaczął prawie dziesięć lat przed nakręceniem filmu. „Około dziesięć lat temu zafascynował mnie temat snów, związku między życiem na jawie a naszym życiem w snach. Zawsze było dla mnie zaskakujące to, że wszystkie wydarzenia w naszych snach — przerażające, szczęśliwe, niesamowite — powstają w naszych umysłach na bieżąco, a to świadczy o potędze wyobraźni. Zacząłem się zastanawiać, jak można by wykorzystać to w pełnym rozmachu filmie akcji, który pokazywałby, jak sny mogą wpływać na ludzkie życie”.


Dom Cobb jest zdolnym złodziejem, najlepszym w niebezpiecznej dziedzinie ekstrakcji, czyli wykradania cennych sekretów z głębokiej podświadomości podczas fazy marzeń sennych, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy.

Rzadkie umiejętności Cobba uczyniły go pożądanym graczem w nowym zdradzieckim świecie korporacyjnego szpiegostwa, ale również międzynarodowym zbiegiem i kosztują go wszystko co kiedykolwiek kochał.

Teraz Cobb dostaje szansę odkupienia. Jedno ostatnie zadanie może przywrócić mu jego dawne życie, ale tylko jeśli uda mu się dokonać niemożliwego - incepcji.Incepcja / Inception ( akcja, thriller, s-f, USA, Wielka Brytania, 2010, 142 min)
premiera kino: 30 lipca 2010 (Polska) 2010-07-30 8 lipca 2010 (Świat)
premiera DVD/Blu-ray: 6/7 grudnia 2010

reżyseria i scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Tom Hardy, Tom Berenger, Dileep Rao i Michael Caine
NAJNOWSZE