Igrzyska Śmierci

i

Autor: EAST NEWS

Igrzyska Śmierci - kto zagra główną rolę w prequelu? Kiedy film trafi do kin?

2022-05-17 13:21

Prace nad kolejną częścią serii "Igrzyska Śmierci" trwają w najlepsze. Właśnie dostaliśmy kolejną informację na temat ekranowej obsady "Ballady ptaków i węży". Kto wcieli się w Coriolanusa Snowa? Kiedy film zadebiutuje w polskich kinach?

Igrzyska Śmierci oparte są na powieści Suzanne Collins, która w 2020 roku wydała kolejną książkę pt. "Ballada ptaków i węży". Na podstawie tej historii zostanie zrealizowana filmowa adaptacja, która powolnym krokiem zmierza na wielkie ekrany. Historia skupi się na wydarzeniach sprzed Igrzysk Śmierci, a za kamerą stanie reżyser z poprzednich części popularnej franczyzy, Francis Lawrence. Wiemy również, że za scenariusz odpowiada Michael Arndt - zdobywca Oscara za "Małą Miss". Studio Lionsgate znalazło również główną gwiazdę do nowego filmu. Kto wcieli się w jedną z najważniejszych postaci?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmy akcji - najlepsze filmy, które trzymają w napięciu. Absolutny TOP 10

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4

Igrzyska Śmierci - obsada. Kto zagra główną rolę?

W głównej roli zobaczymy gwiazdę "Billy the Kid" i "Pozłacanego wieku" - Toma Blytha. Zagra młodszą wersję Coriolanusa Snowa, w którego wcześniej wcielał się Donald Sutherland.

"Coriolanus Snow jest wieloma osobami - ocalałym, lojalnym przyjacielem, rzezimieszkiem, chłopakiem, który szybko się zakochuje, a także dogłębnie ambitnym młodym mężczyzną. Gra Toma pokazała nam złożoną niejednoznaczność tego młodzieńca, który kiedyś zostanie tyranem." - powiedział reżyser

Sonda
Gdzie najczęściej oglądasz filmy?

Igrzyska Śmierci - kiedy premiera w kinach?

Akcja prequela rozegra się 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi. Dojdzie do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi, a wybuch rewolucji doprowadzi do Igrzysk Śmierci. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się jesienią 2022 roku, a premierę zapowiedziano wstępnie na 17 listopada 2023.