Transporter

i

Autor: EAST NEWS

Filmy akcji - najlepsze filmy, które trzymają w napięciu. Absolutny TOP 10

2022-03-04 17:28

Filmy akcji cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów. Każda nowa produkcja z tego gatunku, która trafia na ekrany kin, przyciąga ogromną publiczność. Filmy te mogą pochwalić się nagłymi zwrotami akcji, scenami przepełnionymi spektakularnymi walkami oraz pojedynkami pomiędzy dobrem, a złem. Już teraz na EskaCINEMA.pl znajdziecie zestawienie najlepszych filmów akcji, które trzymają w napięciu do samego końca.

Filmy akcji - najlepsze filmy, które trzymają w napięciu. Absolutny TOP 10. Filmy akcji to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych gatunków filmowych. Większość z nich zawiera pełne emocji sceny walki, pościgów, wybuchów oraz porwań, które powodują, że widz nie jest w stanie nawet na moment oderwać wzroku od ekranu. Szukacie dobrego filmu akcji na wieczór? Przychodzimy z pomocą! Poniżej znajdziecie zestawienie najlepszych filmów z tego gatunku!

Sonda
Czy lubisz filmy z serii Rocky?

1. Filmy akcji - Bez litości (2014)

Były żołnierz sił specjalnych, uznany za zmarłego, wiedzie spokojne i ustatkowane życie. Kiedy wychodzi z cienia i zaczyna pomagać Teri, naraża się rosyjskim gangsterom. W roli głównej występuje Denzel Washington, który wciela się w Roberta McCalla.

2. Filmy akcji - Desperado (1995)

El Mariachi, tajemniczy młody muzyk, przybywa do małego miasteczka w Meksyku, aby dopaść miejscowego szefa mafii Bucha. Chce zemścić się na mordercach swojej dziewczyny. Podczas jednej z konfrontacji, El Mariachi chroni się w księgarni Caroliny. Między nimi rodzi się uczucie. Carolina postanawia pomóc mężczyźnie w walce z okrutnym Buchem.

3. Filmy akcji - Szklana pułapka (1988)

W wieżowcu jednej z japońskich korporacji w Los Angeles ma miejsce przyjęcie świąteczne. Uczestniczy w nim żona Johna McClane'a - policjanta z Nowego Jorku. Do wieżowca przedostają się terroryści, którzy chcą zrabować ze skarbca kilka milionów dolarów. Nie wzięli oni jednak pod uwagę tego, że w budynku ukrył się McClane, który po kolei eliminuje przestępców. W rolę główną wciela się Bruce Willis.

4. Filmy akcji - Terminator (1984)

Rok 2029. Nuklearna wojna spustoszyła świat, którym rządzą teraz roboty. Ludzie zeszli do podziemia, a Los Angeles stało się wielkim gruzowiskiem. Niezniszczalny cyborg-terminator przybywa z przyszłości do roku 1984, aby zabić Sarah Connor - późniejszą matkę przywódcy ludzi w wojnie z maszynami. W ślad za nim zostaje przysłany człowiek - Kyle Reese, który ma za zadanie ochronić kobietę oraz zabić cyborga.

5. Filmy akcji - Godziny szczytu (1998)

Do Los Angeles przybywa detektyw Lee, który wraz z miejscowym policjantem Carterem ma uwolnić porwaną córkę chińskiego konsula. W rolach głównych Jackie Chan oraz Chris Tucker.

6. Filmy akcji - Olimp w ogniu (2013)

Agent Secret Service, Mike Banning, zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do mniej znaczących zajęć. Niewiele później Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w nowoczesną technologię, która unieszkodliwia lokalny system obrony. Pentagon kilkukrotnie próbuje odbić budynek, ale każda próba kończy się porażką. Jedyną szansą na uratowanie prezydenta jest Banning. Czy uda mu się uratować głowę państwa?

7. Filmy akcji - John Wick (2014)

John Wick był kiedyś najlepszym płatnym zabójcą w USA, ale wycofał się z biznesu dla ukochanej żony. Kiedy do jego domu włamują się gangsterzy, którzy dokonują brutalnej napaści i kradzieży, Wick wraca do gry, aby zemścić się na mafiozach.

8. Filmy akcji - Transporter (2002)

Frank Martin jest kurierem organizacji przestępczych. Ma zasady, których nigdy nie łamie, ponieważ dzięki temu dostarcza każdą przesyłkę szybko, bezpiecznie i bez zbędnych pytań. Wszystko zmienia się, kiedy jego najnowszą przesyłką okazuje się piękna kobieta, porwana przez międzynarodowy gang handlarzy niewolników. Martin wplątuje się w niebezpieczną intrygę.

9. Filmy akcji - Matrix (1999)

Neo - haker komputerowy dowiaduje się od tajemniczego Morfeusza, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty. Neo dołącza do grupy Morfeusza i zaczyna dostrzegać, że jego życiem cały czas ktoś kierował. W poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania, trafia do realnego świata. Z pomocą Morfeusza oraz Trinity próbuje wyzwolić ludzi z wirtualnego więzienia.

10. Filmy akcji - Uprowadzona (2008)

Bryan to były szpieg, który ma piękną, 17-letnią córkę. Dziewczyna wyjeżdża do Paryża, gdzie zostaje porwana przez handlarzy żywym towarem. Bryan za wszelką cenę próbuje odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. Na ekranie występują Liam Neeson, Maggie Grace oraz Famke Janssen.

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu