Horrory 2020 - premiery kinowe. Filmy grozy, na które warto czekać

2020-01-02 13:59
Małgosia i Jaś
Autor: screen youtube.com, kanał Orion Pictures screen youtube.com

Horror to bez wątpienia jeden tych z gatunków filmowych, który przyciąga do kin najwięcej widzów. Ludzie cały czas uwielbiają się bać. Poprzedni, 2019 rok, był naprawdę udany, jeśli chodzi o premiery horrorów. Do kin trafił m.in. głośny film To my Jordana Peele'a czy też Midsommar. W biały dzień, którego fabuła dzieje się niemal wyłącznie w ciągu dnia. Co twórcy kinowi przygotowali na 2020 rok?

Horrory 2020: daty premier. Których filmów w tym roku nie można przegapić? Bardzo duże zainteresowanie widzów wzbudza już teraz pierwszy od wielu, wielu lat polski horror, w którym grają znani aktorzy młodego pokolenia. W 2020 roku do kin trafi także wyczekiwana od dawna kontynuacja niemal kultowego już filmu Ciche miejsce.

Horrory 2020: The Grudge: Klątwa

To kolejny remake filmu znanego chyba wszystkim fanom gatunku. Tym razem jednak za kamerą stanął Nicolas Pesce, twórca najbardziej znany z horroru Oczy matki. Klątwa opowiada historię Karen, która rozpoczyna pracę jako domowa pielęgniarka. Szybko okazuje się jednak, że dom jest nawiedzony. Premiera: 3 stycznia.

Horrory 2020: Małgosia i Jaś

Fabuła filmu rzuca zupełnie nowe światło na dobrze nam znaną baśń o Jasiu i Małgosi. Dawno, dawno temu, w odległej krainie pewna dziewczynka postanawia zaprowadzić swojego braciszka wgłąb ciemnego lasu w poszukiwaniu jedzenia i pracy. Rodzeństwo spotka tam jednak wyłącznie trudne do wyobrażenia, przerażające zło. Więcej o filmie Małgosia i Jaś przeczytasz tutaj. Premiera: 31 stycznia.

Horrory 2020: Niewidzialny człowiek

To już kolejny remake na tej liście. Niewidzialny człowiek to adaptacja powieści Herberta Wellsa z 1897, a jej pierwsza ekranizacja ukazała się w 1933 roku. We współczesnej wersji Niewidzialnego człowieka znana m.in. z serialu Opowieść podręcznej Elisabeth Moss wciela się w postać Cecilii, która dowiaduje się, że jej były chłopak popełnił samobójstwo i zapisał jej ogromny majątek. Ma ona jednak duże podstawy, aby nie wierzyć w śmierć mężczyzny. Premiera: 6 marca.

Horrory 2020: W lesie dziś nie zaśnie nikt

Grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. Więcej o filmie W lesie dziś nie zaśnie nikt przeczytasz tutaj. Premiera: 13 marca.

Horrory 2020: Ciche miejsce 2

Po śmiertelnych wydarzeniach rodzina Abbottów musi teraz zmierzyć się z zagrożeniami świata zewnętrznego, gdy w ciszy kontynuują walkę o przetrwanie. Zmuszeni do zapuszczenia się w nieznane, szybko zdają sobie sprawę, że stworzenia polujące na dźwięk nie są jedynymi zagrożeniami. Premiera: 20 marca.

Horrory 2020: Nowi mutanci

Przerażający, trzymający w napięciu horror o grupie młodych mutantów przetrzymywanych w tajemniczym ośrodku bez ich zgody. Gdy budzą swoje zdolności, rozpoczynają walkę o swoje nowe życie. Premiera: 3 kwietnia. 

Horrory 2020: Obecność 3

Para badaczy ponownie będzie musiała stawić czoła niewyjaśnionym, paranormalnym zjawiskom. Tym razem jednak sprawa, w której wezmą udział, będzie dotyczyć procesu o morderstwo pewnego mężczyzny. Oskarżony twierdzi bowiem, że dokonał zbrodni pod wpływem demona, przez którego został opętany. Premiera: wrzesień.

NAJNOWSZE