Gretel and Hansel - horror na podstawie baśni o Jasiu i Małgosi. Co tak naprawdę czai się w lesie..?

2019-09-05 14:58 aw
Gretel and Hansel
Autor: screen youtube.com, kanał Orion Pictures screen youtube.com

Chyba wszyscy dobrze pamiętamy baśń braci Grimm o Jasiu i Małgosi, którzy, błądząc po lesie w poszukiwaniu domu, natrafiły na chatkę z piernika. Ta historia, która została spisana przez niemieckich pisarzy w 1812 roku, stała się podstawą ogromnej liczby filmów, głównie skierowanych do dzieci. Trzeba jednak przyznać, że opowieść o rodzeństwie porwanym przez zjadającą dzieci czarownicę, zdecydowanie bardziej nadaje się na podstawę przerażającego horroru.

Gretel and Hansel - premiera, obsada, zwiastun horroru na podstawie baśni braci Grimm. Po tym filmie nigdy już nie spojrzycie na tę opowieść w taki sam sposób... Za reżyserię tego obrazu odpowiada Oz Perkins, autor m.in. horroru Zło we mnie z Emmą Roberts w roli głównej oraz thrillera I Am the Pretty Thing That Lives in the House, który dostępny jest na Netfliksie.

Gretel and Hansel - fabuła

Fabuła filmu rzuca zupełnie nowe światło na dobrze nam znaną baśń o Jasiu i Małgosi. Dawno, dawno temu, w odległej krainie pewna dziewczynka postanawia zaprowadzić swojego braciszka wgłąb ciemnego lasu w poszukiwaniu jedzenia i pracy. Rodzeństwo spotka tam jednak wyłącznie trudne do wyobrażenia, przerażające zło.

Gretel and Hansel - obsada, premiera

W roli Gretel występuje Sophia Lillis, dobrze znana widzom horroru To, w którym wciela się w postać Beverly. W roli jej brata zobaczymy Samuela Leakey, a w postać czarownicy wciela się Alice Krige. Światowa premiera zaplanowana jest na 31 stycznia 2020.

Gretel and Hansel - zwiastun

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE